وزیر جهاد كشاورزی خبرداد؛

خرید تضمینی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتن گندم در کشور

خرید تضمینی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتن گندم در کشور

وزیر جهاد کشاورزی ازخرید تضمینی سه میلیون و 800 هزارتن گندم در کشور آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سیدجواد ساداتی نژاد شامگاه سه شنبه در شورای اداری ملکان اظهار داشت: کشاورزان عزیز ما در منطقه ملکان که منطقه بسیار با برکت و سرشار از نعمت است، مردمانی بسیار عالی و نجیب هستند. ما سفرهای زیادی می رویم انصافاً مردم ملکان مردم خوب و ساعی و پرکار با ظرفیت های بسیار بی نظیر هستند.
وی اضافه کرد: امروز حوزه کشاورزی و امنیت غذایی برای همه دنیا مهم شده نه فقط برای ایران. سفره غذا امروز برای همه کشورها مهم شده امروز کشوری در دنیا وجود ندارد که تورم خوراکی و آشامیدنی نداشته باشد. یعنی غذا الان بسیار مهم شده است و یک مسئله اصلی است در این بحران مواد غذایی که در دنیا وجود دارد.
وی افزود: امروز ما به ملکان آمدیم و مطالبات کشاورزان عزیز را از نزدیک دیدیم و تلاش می نماییم که در حد وسع و امکان بتوانیم به آنها کمک نماییم. قسمتی از این مطالبات مربوط به کانال های آبرسانی روستایی بود که قسمتی از اینها در روستاها آغاز شد و ان شاء الله مردم و روستاییان با این آبرسانی ها، کمبود آب برایشان جبران شود.
ساداتی نژاد بیان کرد: سرمایه گذاری در این منطقه ضعیف بود که ما یک کشتارگاهی رفتیم و بازدید انجام دادیم در این منطقه با این وسعت کشتارگاه نداشتند و با همکاری بانک کشاورزی تسهیلات به سرعت داده خواهد شد تا هم اشتغال بوجود آورد و هم به دامداران در تولید ثروت کمک کنند.
وی افزود: با توجه به این که این منطقه باغداری است طرح فراز را با تسهیلات و کمک های فنی و اعتباری می دهیم تا هم ضایعات پایین بیاید و هم تولید افزایش پیدا کند.
وی اظهار داشت: یک مرکز تحقیقات خوبی هم در ملکان بود که قرار شد با همکاری رییس سازمان تحقیقات و تیمی که اعزام خواهد شد بتوانیم ظرفیت هایی که در اینجا وجود دارد استفاده گردد.
وی اضافه کرد: درحوزه خوراک دام برای من خیلی جالب بود که این کار در ملکان انجام شده تا خوراک دام ارزان تولید شود و تولید غذا ارزان شود. کار بسیار خوبی است ارزان سازی خوراک دام را انجام دادند و ما هم حتما حمایت خواهیم کرد.
وی بیان کرد: یکی از موضوعات دیگر هم شهرک گلخانه ای بود که ما کمک حمایت خواهیم کرد که مشکل اراضی آنجا حل شود و با سرعت بتوانیم مشکلش را حل نماییم و شرایط مطلوب و خوبی را ایجاد نماییم و اشتغال را در ۶۰ هکتار ایجاد نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: شهرستان ملکان شهرستانی است که نسبت به سرانه زیرساخت حوزه کشاورزی یک مقدار عقب هست ما باید فاصله اینجا را با سرعت کم نماییم و به متوسط استانی برسانیم. ان شاء اللّه از محل مصوبات سفر و منابعی که از حوزه ملی در اختیارشان می گذاریم این سرانه را به دست بیاوریم.
وی با اعلان اینکه در زمینه خرید گندم سه تا کار انجام دادیم افزود: قیمت خرید تضمینی گندم را به ۱۱۵۰۰ تومان رساندیم امیدواریم بتوانیم امیدی برای کشاورزان بوجود آورد قیمت کود را ۴۵ درصد پایین بردیم تا کمبود کود نداشته باشیم در شروع فصل پاییز کشت قراردادی را انجام می دهیم کود و سم رایگان در اختیار کشاورزان قرار می دهیم و در اخر فصل تسویه می نماییم.
وی در خاتمه اظهار داشت: تمام شرایط را فراهم می نماییم تا مردم فراوانی را احساس کنند همچون طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را در اولویت داریم.

1401/04/08
23:29:40
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم