چین برای تسلا گل کاشت

چین برای تسلا گل کاشت

گل چرم: شرکت تسلا در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه قبل، 17.9 درصد خودرو های الکتریکی کمتری تحویل داد برای اینکه تعطیلی در رابطه با کووید- 19 چین، زنجیره تولید و تامین آنرا مختل کرد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بزرگ ترین سازنده خودرو های برقی جهان اعلام نمود که در دوره آوریل تا ژوئن ۲۵۴ هزار و ۶۹۵ دستگاه خودرو در مقایسه با ۳۱۰ هزار و ۴۸ دستگاه خودرو در سه ماهه قبل تحویل داده است که به رکورد تحویل سه ماهه حدودا دو ساله تمام کرد.
شیوع مجدد موارد کووید-۱۹ در چین، تسلا را مجبور کرد تا بطور موقت تولید در کارخانه خود در شانگهای را متوقف نماید. تسلا درحال افزایش تولید در کارخانه شانگهای با کاهش قرنطینه کووید است که به افزایش تحویل در نیمه دوم کمک خواهدنمود.
در اوایل ماه ژوئن، ایلان ماسک به مدیران اجرائی اظهار داشت که احساس بسیار بدی در مورد اقتصاد دارد و باید حدود ۱۰ درصد از کارکنان این خودروساز برقی را کم کند. ماسک گفته است که تقاضا برای خودرو های تسلا همچنان قوی است اما چالش های زنجیره تامین همچنان باقی است.
در ماه ژوئن، بعد از هشدار ماسک نسبت به فشار تورمی قابل توجه در مواد خام و لجستیک، تسلا باردیگر قیمت تعدادی از مدلهای خودرا در ایالات متحده و چین افزایش داد. تسلا در اطلاعیه ای اعلام نمود ژوئن ۲۰۲۲ بالاترین ماه تولید خودرو در تاریخ این شرکت بود.
برمبنای داده های Refinitiv، مفسرین انتظار داشتند تسلا تحویل ۲۹۵ هزار و ۷۸ خودرو را برای دوره آوریل تا ژوئن گزارش دهد اما به سبب قرنطینه طولانی مدت چین، چندین تحلیلگر برآورد خودرا به حدود ۲۵۰ هزار کاهش داده بودند.
به نقل از رویترز، با ارزش ترین خودروساز جهان از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، هر سه ماهه رکورد تحویل را به ثبت رسانده است که بهتر از بیشتر خودروسازان، همه گیری و اختلالات زنجیره تامین را پشت سر گذاشته است. چین در افزایش سریع تولید خودرو تسلا نقش مهمی ایفا کرده است، بطوریکه کارخانه ارزان و پرسود شانگهای حدودا نیمی از کل خودرو های این شرکت را که در سال قبل تحویل داده شده، تولید می کند.
سهام تسلا تا کنون ۳۵ درصد امسال سقوط کرده است که تحت تاثیر خرید پیشنهادی ۴۴ میلیارد دلاری ماسک از توییتر، قرنطینه چین و عدم قطعیت های کلان اقتصادی قرار گرفته است.
منبع:

1401/04/13
20:12:30
5.0 / 5
191
تگهای خبر: تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گل چرم