زنگنه:

علت ابرمسئله امروز تورم انتظاری است

علت ابرمسئله امروز تورم انتظاری است

گل چرم: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بر لزوم افزایش حقوق بازنشستگان و پرداخت حداقلی از طرح رتبه بندی معلمان تاکید نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، محسن زنگنه در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری اظهار داشت: طبق بند هـ تبصره ۱۲ دولت اجازه یافته تا از محل اعتبارات جدول ۷ به افراد فاقد درآمد به میزان حداقل حقوق کارکنان پرداخت کند اما بخشنامه و شیوه نامه اجرائی، شأن این افراد را رعایت نکرده، ضروریست بنیاد شهید در این امر تجدیدنظر کند و خدمات بیمه ای آنان نیز باید موردتوجه قرار گیرد برای اینکه وضعیت مناسبی ندارد.
وی در تذکری به تیم اقتصادی دولت بیان کرد: سیاست انقباضی یا کوشش برای پیش گیری از رشد بی رویه پایه پولی و عدم استقراض از بانک مرکزی سیاست خوبی است اما علت ابرمسئله امروز یعنی تورم چیزی غیر از این مسائل است و آن تورم انتظاری است. بر طبق افکارسنجی مرکز پژوهش های مجلس نسبت به ۳ ماه گذشته میزان افرادی که تورم ۳ ماه گذشته را بدتر پیش بینی می کنند ۲۰ درصد بالا رفته است. نخستین اقدام دولت باید بازگشت اعتماد عمومی و ایجاد ثبات روانی در جامعه باشد و دولت باید مراقبت کند مشاوران آدرس غلط ندهند.
این نماینده مجلس در آخر اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان یا پرداخت حداقلی از طرح رتبه بندی معلمان یا پرداخت مطالبات معلمین خارج از کشور و یا ارائه تسهیلات به دامداران می تواند هزینه باشد اما در مقابل کاهش تورم و بهبود انتظارات تورمی جامعه در عوض بخش زیادی از هزینه های دولت را در زمینه تملک سرمایه ای و هزینه های جاری می کاهد.
منبع:

1401/05/04
22:23:29
5.0 / 5
147
تگهای خبر: خدمات , دامداران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم