مدیركل امور اقتصادی و دارایی لرستان:

الکترونیکی کردن صدور مجوزهای کسب وکار

الکترونیکی کردن صدور مجوزهای کسب وکار

به گزارش گل چرم لرستان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان اظهار داشت: برپایه ماده 7 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در حداقل زمان ممکن و به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.


الهام شادابفر در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بمنظور تسهیل سرمایه گذاری، مراجع صدور مجوزهای کسب وکار موظف می باشند، شرایط و پروسه صدور یا تمدید مجوزهای کسب وکار را ساده سازی کرده تا متقاضی بتواند در صورت ارائه کامل مدارک مصرح در درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس mojavez.ir در حداقل زمان ممکن، مجوز مورد نظر خودرا دریافت کند.
وی ادامه داد: جهت تسریع در کار دستگاه های اجرائی لازم است ترتیبی اتخاذ کنند که متقاضیان درخواست های خودرا بوسیله سامانه مذکور ثبت کنند.
مدیرکل اقتصادی و دارایی لرستان بیان کرد: سقف زمانی برای صدور مجوز توسط هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار مستقر در وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین و در درگاه مذکور اعلام می شود.
شادابفر با اشاره به این که گرفتن مدارک کاغذی از متقاضیان ممنوع می باشد، اظهار داشت: دریافت مدارک و صدور مجوز باید بصورت کاملا الکترونیکی و غیرحضوری باشد.
وی با تاکید بر اینکه گرفتن استعلام ها از سایر دستگاهها به عهده دستگاه اصلی صادرکننده مجوز است، اظهار نمود: دستگاه صادرکننده مجوز باید مدارک لازم برای گرفتن هر استعلام مانند دیگر مدارک لازم، در درگاه تخصصی خود از متقاضی دریافت و مجوز را در زمان معین صادر کنند.
مدیرکل اقتصادی و دارایی لرستان اضافه کرد: وضع هرگونه محدودیت و مانع در راه صدور مجوز، که خارج از چارچوب این قانون باشد به دلایلی از قبیل اشباع بازار، محدودیت ظرفیت و حدود صنفی یا برمبنای تعداد و یا فاصله جغرافیایی دارندگان و یا متقاضیان آن مجوز، ممنوعست.
وی اظهار داشت: در صورت محدودیت منابع طبیعی یا محیط زیستی، وضع محدودیت جدید به تشخیص نهادهای ذی ربط، منوط به تأیید هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار و با تصویب هیأت وزیران مجاز است و تا پیش از تصویب هیأت وزیران اعمال محدودیت های جدید نیز ممنوع خواهد بود.
منبع:

1401/05/12
10:15:12
5.0 / 5
314
تگهای خبر: بازار , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گل چرم