سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس:

اجازه ورود دلالان و مافیای زعفران را به بورس کالا نمی دهیم

اجازه ورود دلالان و مافیای زعفران را به بورس کالا نمی دهیم

به گزارش گل چرم، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: عده ای می خواهند از قِبَل کشاورزان زعفران کار، درآمد کسب کنند؛ این مافیا به بورس زعفران هم رسوخ کرده ولی جلوی دلالان ایستاده ایم.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، ذبیح الله اعظمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: در خلال دو سال قبل مجلس به صورت تمام قد از کشاورزان و همینطور کشاورزان زعفران کار حمایت کرده و مشکلات آنها را پیگیری و برطرف می کند.
وی اضافه کرد: با عنایت به آمار و اطلاعاتی که داریم سال جاری میزان زعفران با عنایت به خشکسالی و کمبود بارندگی ها، کاسته شده و تبع آن عملکرد و برداشت زعفران کاهش و با عنایت به عرضه کم آن، قیمتها هم افزایش خواهد داشت و به هیچ وجه ما بعنوان نمایندگان مجلس اجازه نخواهیم داد دلالان و مافیا بخواهند روی قیمت زعفران تاثیر بگذارند و مانند سالهای قبل هم چنان از زعفران کاران حمایت می نماییم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت، وزارت کشاورزی و وزارت صنعت را مکلف کردیم شرایطی را فراهم آورد که زعفران ایران علاوه بر قاچاق به دیگر کشورها و در بعضی موارد با برندهای مختلف همچون اسپانیا در بازار جهان عرضه می شود از این پس با برند ایرانی ارائه شود.
این نماینده مجلس افزود: این نوید را به کشاورزان می دهم سال جاری محصول زعفران خویش را با قیمت مناسب به فروش برسانند و مطمئن باشند که همیشه بازار را رصد می نماییم و کاملاً به این مورد واقف هستیم که عده ای می خواهند از قِبَل کشاورزان زعفران کار، پول به جیب بزنند و حالا هم این مافیا به بورس رسوخ کرده و می خواهد از راه بورس کالا، قیمت زعفران را کم کند.
وی اضافه کرد: این بازی هر ساله ای است که با نزدیک شدن به فصل برداشت زعفران راه می اندازند و تازگی ندارد، این دفعه اما ورود دلالان و مافیا به بازار زعفران کمی متفاوت می باشد. آنها این دفعه با ورود به بورس کالا و عرضه زعفران پایین تر از نرخ معمول، قصد دارند جلوی شیب ملایم افزایش قیمت زعفران و نزدیک شدن آن به قیمت جهانی را بگیرند.
اعظمی اظهار داشت: دلالان و مافیای زعفران، تصمیم داشتند در هر شرایطی با عرضه زعفران ارزان قیمت، در بازار زعفران جو منفی و روانی ایجاد کنند اما با ورود بموقع مجلس و حمایت مدیران بورس کالای ایران جلوی این عرضه گرفته شد و آنها از رسیدن به اهداف خود باز ماندند، اما حالا و با آرام شدن جو بازار مجدد کوشش می کنند با عرضه زعفران ارزانقیمت در بورس، بار دیگر به اهداف خود دست یابند.
نماینده مجلس شورای اسلامی در عین حال خاطرنشان کرد: این اطمینان را به زعفران کاران عزیز می دهیم که نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی این اجازه را به دلالان و مافیا نخواهند داد.
وی اظهار داشت: در سالی که از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده، انتظار می رود با همکاری همه دستگاههای ذی ربط ضمن کمک به حفظ جایگاه ایران در بازار زعفران جهان با پشتیبانی از کشاورزان، سبب افزایش سطح زیر کشت، بهبود عملکرد، بسته بندی شیک، و تجاری سازی این محصول ارزآور استراتژیک کشور باشیم. همینطور مقرر شد با همکاری وزارت امور خارجه و با فعال نمودن دیپلماسی اقتصادی بازارهای هدف بیشتری برای این محصول در جهان فراهم نمود.

1401/05/28
17:19:18
5.0 / 5
235
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم