عدالت صنعتی با اولویت مناطق محروم از اولویت های مهم وزارت صمت

عدالت صنعتی با اولویت مناطق محروم از اولویت های مهم وزارت صمت

به گزارش گل چرم، خراسان جنوبی معاون وزیر صمت اظهار داشت: یکی از برنامه های وزات صمت ایجاد عدالت صنعتی در سراسر کشور بوده و در این جهت باید برای مناطق مرزی و محروم مانند نهبندان مشوق های مدنظر دیده شود.


علی رسولیان، امروز دوشنبه ۷ شهریور در آیین شروع عملیات اجرائی ساخت پست برق ۴۰۰ کیلوولت نهبندان با تبریک هفته دولت، اظهار داشت: امروز از دید رییس جمهور مهم ترین مسئله کشور بحث تولید است و در سفرهای مختلف استانی از مناطق تولیدی و شهرک های صنعتی بازدید به انجام می رسد.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: در هفته دولت بیش از ۵۳ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی و طرح های صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی با ایجاد اشتغال برای ۱۰ هزار نفر به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به این که در عرصه تولید دو موضوع پشتیبانی از تولید و کارآفرینان و تامین زیرساخت ها مطرح است، بیان کرد: یکی از اشکالات تامین آب است و مطالعه ای در مناطق محروم که ظرفیت صنعتی دارند در حال انجام می باشد در این جهت حدود ۲۰۰ منطقه صنعتی کشور را وزارت صمت شناسایی کرد و با وزارت نیرو تفاهم شد که یک میلیارد مترمکعب از پساب شهری استفاده نمائیم.
معاون وزیر صمت با تکیه بر لزوم اصلاح فرایندها و حذف امضاهای طلایی، بیان کرد: واگذاری زمین ها در سازمان صنایع کوچک بصورت الکترونیکی به انجام می رسد.
رسولیان افزود: این مساله از اواخر سال قبل آغاز شد و حدود ۵۰ میلیون مترمکعب را برای شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خریداری کردیم و این پروسه امسال با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد تا آب موررد نیاز صنایع تامین شود.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه در استان خراسان جنوبی با حمایت استاندار و عزم وزارت صمت برای شهرک صنعتی قاین و بیرجند سرمایه گذاری لازم صورت خواهد گرفت، اشاره کرد: با وجود ظرفیت بالای استان و شهرستان نهبندان برای توسعه معادن، اما نبود برق موجب جلوگیری از سرمایه گذاری می شد و با پیگیری استاندار و نماینده مجلس و عزم دولت سیزدهم تفاهم خوبی منعقد گردید تا این زیرساخت فراهم گردد.
رسولیان اظهار داشت: از سال قبل با سفرهای رییس جمهور در سطح کشور در ساخت بیش از ۶۶ پست برق مشارکت داشته ایم و در مجموع وزارت صنعت در ۹۳ پست برق با وزارت نیرو برای تامین زیرساخت های این حوزه مشارکت می کند.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه برای تولید ۱۴ هزار مگاوات برق در سطح کشور تعهد کردیم، اضافه کرد: عزم وزارت صنعت این است که در منطقه خراسان جنوبی محوریت توسعه را معادن قرار دهیم.
وی بیان کرد: کشور را به چهار منطقه بر طبق شهرستان ها تقسیم می نماییم و هر شهرستانی که ظرفیت صنعتی دارد ولی با محرومیت صنعتی مواجه می باشد ما برای آن مشوق های ویژه ای در واگذاری زمین، تسهیلات و سرمایه گذاری سازمان های توسعه ای از شروع مهرماه اختصاص خواهیم داد.

منبع:

1401/06/07
23:42:18
5.0 / 5
199
تگهای خبر: تولید , خرید , سفر , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم