مدیركل شیلات خوزستان خبر داد؛

تولید ۵۰۰ تن ماهی قزل آلای رنگین کمان در مزارع گرمابی خوزستان

تولید ۵۰۰ تن ماهی قزل آلای رنگین کمان در مزارع گرمابی خوزستان

به گزارش گل چرم، مدیرکل شیلات خوزستان اظهار داشت: بر مبنای پیشبینی های صورت گرفته مقرر است سال جاری ۵۰۰ تن ماهی قزل آلای رنگین کمان در مزارع گرمابی تولید شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، فتح الله ابوعلی شامگاه یکشنبه ضمن بازدید از نمایشگاه هفته دولت در جمع خبرنگاران بیان نمود: در یک سال قبل دستاوردهای خوبی در زمینه شیلات خوزستان حاصل شده است؛ مولدسازی ماهی «سی باس» برای نخستین بار در ایران یکی از این دستاوردهاست که با همت محققان پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور در ایستگاه تحقیقاتی ماهیان دریایی بندر امام خمینی (ره) صورت گرفت.
مدیرکل شیلات خوزستان اضافه کرد: مولدسازی ماهی سی باس زمینه توسعه آبزی پروری را هم در قفس هم در ساحل فراهم می آورد.
وی در ادامه پرورش ماهی قزل آلا در مزارع گرمابی و استخرهای خاکی خوزستان در فصل زمستان را از دیگر دستاوردهای شیلات خوزستان دانست و اظهار نمود: سال قبل ۱۰۰ تن از این ماهیان در استان ساخته شده و برنامه ریزی صورت گرفته تا سالجاری به تولید ۵۰۰ تن ماهی برسد.
ابوعلی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در خوزستان از زهکش ها و آب های نامتعارف مثل نیشکر برای تولید میگو استفاده شده بگونه ای که پارسال ۱۱۰ تن میگو تولید و به کشورهای اروپایی صادر شد.
مدیرکل شیلات خوزستان ضمن اشاره به طرح پرورش میگو مجتمع ۳۹۵ هکتاری در شهرستان هندیجان اظهار داشت: کارهای سازه ای این مجتمع انجام شده و برق رسانی آن در حال انجام می باشد و در نخستین فرصت به بهره برداری می رسد.

1401/06/09
09:07:59
5.0 / 5
200
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم