وزیر جهاد كشاورزی در پاسخ ؛

قیمت گندم در هفته جاری اعلام می شود

قیمت گندم در هفته جاری اعلام می شود

به گزارش گل چرم، وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با تعیین قیمت تضمینی محصولات استراتژیک و گندم اظهار داشت: در هفته جاری قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک اعلام می شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سید جواد ساداتی نژاد در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در رابطه با تعیین قیمت تضمینی محصولات استراتژیک و گندم اظهار داشت: در هفته جاری قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک همچون گندم و برنج اعلام می شود.
وی از اظهار نظر در رابطه با این که قیمت خرید تضمینی گندم چه رقمی خواهد بود، خودداری کرد.
ساداتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این که صنعت دام و طیور نقش بسزایی در حوزه تأمین امنیت غذایی دارد، اضافه کرد: بخصوص پس از اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها فشار زیادی بر این بخش وارد شده و تولیدکنندگان غیرتمندانه در این راه ایستادگی کردند.
وی ضمن اشاره به این که بزودی از این دوران گذر خواهیم کرد و تولید نشاط خویش را بازیابی می کند، اظهار داشت: آخرین دستاوردها در نمایشگاه دام و طیور به معرض نمایش گذاشته می شود.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: صنعت دام و طیور باید در حوزه بهره وری رشد کند و در این خصوص بحث افزایش کیفیت خوراک دام مطرح است.
وی ضمن اشاره به این که باید خوراک با قیمت و کیفیت مناسب جایگزین خوراک فعلی شود، اظهار داشت: قبلاً هم تولیدکنندگان بخصوص دامداران از کیفیت خوراک گلایه داشتند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بیشتر از ۸۰۰ کارخانه خوراک دام در کشور داریم، اضافه کرد: ظرفیت تولید این کارخانجات بیشتر از ۲۵ میلیون تن است که در جهت ارتقای کیفیت، درحال رتبه بندی کارخانجات تولید خوراک دام و طیور هستیم.
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در وزارت جهاد کشاورزی از حضور شرکتهای دانش بنیان استقبال می نماییم، اظهار داشت: در حوزه خوراک و دارو و واکسن دام و طیور، ظرفیت گسترده ای جهت استفاده از دانش بنیان ها وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تاکید رئیس جمهور بر خودکفایی در محصولات استراتژیک، اظهار داشت: ما در حوزه بعضی از کالاها می توانیم به خودکفایی کامل برسیم و در بعضی دیگر هم تا آستانه خودکفایی پیش خواهیم رفت.
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در این خصوص باید کشت سبزی و صیفی را به گلخانه ها منتقل نماییم، اضافه کرد: در فاز اول این طرح به ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه نیاز داریم اما سطح گلخانه های کشور هم اکنون ۲۳ هزار هکتار است ازاین رو به راه اندازی حدود ۸۰ هزار هکتار گلخانه نیاز داریم.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: درحال برنامه ریزی برای ایجاد شهرک های گلخانه ای هستیم تا فضا برای کشت محصولات استراتژیک باز شود همینطور در بحث علوفه، تولید را از فضای باز به مراتع خواهیم برد.


منبع:

1401/06/12
18:58:13
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گل چرم