سومین اقتصاد بزرگ جهان از رقبا جلو زد

سومین اقتصاد بزرگ جهان از رقبا جلو زد

گل چرم: اقتصاد ژاپن در سه ماهه دوم بیش از آنچه در ابتدا گزارش شده بود رشد کرد برای اینکه لغو محدودیت های محلی کووید- 19 موجب افزایش هزینه های مصرف کننده و مشاغل شد. این بدان معناست که ژاپن برای سه ماهه سوم در آوریل تا ژوئن حتی با وجود نگرانی ها در مورد مسائلی مانند کندی رشد جهانی و قیمت بالای انرژی که چشم انداز را مختل کرد، شاهد رشد اقتصادی بود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، داده های دولتی کشور ژاپن، امروز پنجشنبه نشان داد که تولید ناخالص داخلی (GDP) در سومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه دوم سالانه ۳.۵ درصد بالا رفته است که قویتر از برآورد اولیه رشد سالانه ۲.۲ درصدی است.
این قرائت که بهتر از پیش بینی میانگین بازار برای افزایش ۲.۹ درصدی بود، با رشد واقعی سه ماهه ۰.۹ درصدی نسبت به سه ماهه قبل برابری می کند.
تاکشی مینامی، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی نورینچوکین اظهار داشت: اقتصاد در مقایسه با ایالات متحده و چین به رشد نسبتاً بالایی دست یافت و در سه ماهه دوم بهبود یافت اما ممکنست ادامه این حرکت سخت باشد برای اینکه اقتصاد جهانی با انواع عدم اطمینان مواجه می باشد و قیمت های بالاتر موجب سرکوب مصرف در داخل می شود.
این رشد نشان میدهد که بعد از برداشتن محدودیت های در رابطه با بیماری همه گیری از طرف دولت در سه ماهه اول، تقاضای داخلی به میزان قابل توجهی بهبود یافت. داده ها نشان میدهد که تا حدودی ناشی از افزایش هزینه های سرمایه ای و کاهش کمتر موجودی ها مانند خودرو ها بوده است.
مصرف خصوصی که بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، ۱.۲ درصد رشد کرد، داده ها نشان داد که از برآورد اولیه ۱.۱ درصد بالا رفته است.
تقاضای داخلی بطور کلی ۰.۸ واحد درصد به رشد تجدید نظر شده تولید ناخالص داخلی کمک کرد، در صورتیکه صادرات خالص ۰.۱ واحد درصد افزوده شد.
ژاپن به سبب بهبود آهسته مصرف، از دیگر اقتصادهای بزرگ عقب مانده است و تا حدودی مصرف کنندگان سالخورده ای که علاقه ای به خرج کردن خدماتی مانند غذاخوری و سفر به سبب نگرانی در مورد مبتلاشدن به کووید-۱۹ را ندارند مقصر می داند.
سیاست پولی بسیار سست ژاپن در تضاد کامل با موج جهانی افزایش نرخ بهره است که منجر به فروش شدید ین شده است و چشم انداز سیاست گذاران را پیچیده می کند.
کاهش ارزش پول ژاپن که طی ۶ ماه گذشته حدود ۲۰ درصد در مقابل دلار آمریکا از دست داده است، هزینه واردات را بالا برده و این احتمال را به وجود می آورد که خانوارها مجبور به پرداخت بیشتر برای کالاها شوند.
منبع:

1401/06/17
23:11:37
5.0 / 5
241
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم