تدوین ۱۰ درصد استاندارد بین المللی نانو در ایران

تدوین ۱۰ درصد استاندارد بین المللی نانو در ایران

به گزارش گل چرم، رییس سازمان ملی استاندارد اعلام نمود: هم اکنون بیش از 10 درصد از استانداردهای بین المللی حوزه نانو به دست ایران تدوین می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، مهدی اسلام پناه امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران نانو ایران ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در این سازمان تلاش داریم با برقراری ارتباط نزدیک با صاحبان خرد و دانش و نخبگان برتر حوزه فناوری نانو و علوم نوظهور دیگر، مرکز تحولی جدیدی را برای گشایش اقتصادی شکل دهیم و در این جهت بهره برداری از "نانو نماد" یکی از اقدامات تحولی ما در این عرصه بشمار می رود.
وی با تأکید بر این که این نماد خصوصاً برای محصولات "های تک" به زودی به بهره برداری می رسد، افزود: این نماد به فروش و توسعه بازار محصولات نانو کمک می نماید، بدین جهت گوهینامه نانو نماد طی یک ماه آتی به بهره برداری می رسد.
اسلام پناه افزود: این نماد تاییدیه استاندارد کالای نانو است، ضمن آنکه مزیت های بسیاری برای فروش محصولات دانش بنیان در بازارهای داخل و صادراتی به همراه دارد.
رییس سازمان ملی استاندارد، اظهار داشت: اقدامات اجرا شده از طرف ستاد نانو سبب شده که بیش از ۱۰ درصد از استانداردهای بین المللی این حوزه به دست ایران تدوین شود.
وی اشاره کرد: ۱۶۷ کشور در جهان عضو سازمان بین المللی استاندارد هستند و ایران بیش از ۱۰ درصد استانداردهای حوزه نانو را تدوین کرده، بدین سبب عدد بسیار ارزشمندی محسوب می شود. این آمار در مقیاس اقتصاد بی نظر بوده و افتخار بزرگی بشمار می رود.
سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو (Iran nano 2022) از روز شنبه، ۹ مهرماه در سالن های ۵، ۶ و ۴۴ (سالن خلیج فارس) شروع به کار کرده است و تا ۱۲ مهرماه ادامه دارد.1401/07/10
11:48:11
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم