دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟

دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟

به گزارش گل چرم، خوزستان رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز با اعلان اینکه عدم واردات خودرو یکی از دلیلهای افزایش قیمت خودرو است، اظهار داشت: بتازگی اعلام نموده اند که واردات خودرو تا آخر سال صورت خواهد گرفت اما بعید می دانم که واردات خودرو تا آخر سال عملیاتی شود و تا آن زمان که خودرو وارد نشود روند قیمت آن صعودی خواهد بود.عبدالرضا عساکره در گفت گو با ایسنا درباب وضع بازار خودرو در اهواز اظهار داشت: هم اکنون قیمت خودرو به اوج خود رسیده و قیمت خودرو های داخلی نسبت به ماه های گذشته حداقل ۱۰ درصد و قیمت خودرو های خارجی ۱۵ درصد بالا رفته است.

وی با اعلان اینکه عدم واردات خودرو یکی از دلیلهای افزایش قیمت خودرو است، اضافه کرد: واردات خودرو قرار بود از آذرماه امسال شروع شود و بتازگی هم اعلام نموده اند که واردات خودرو تا آخر سال صورت خواهد گرفت اما بنده بعید می دانم که واردات خودرو تا آخر سال عملیاتی شود. این مساله به سال آینده موکول خواهد شد و تا آن زمان که خودرو وارد نشود روند قیمت آن صعودی خواهد بود.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز با اشاره به این که نوسانات نرخ ارز از دلیلهای دیگر افزایش قیمت خودرو است، اشاره کرد: مدتی بود که نرخ دلار روی ۳۳ هزار تومان ثابت مانده بود اما افزایش نرخ دلار به ۳۵ و نیم تا ۳۶ هزار تومان موجب افزایش قیمت خودرو شده است.

عساکره اشاره کرد: بطورمثال زمانی که نرخ دلار ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان بود سانتافه ۲۰۱۷، ۸۰۰ میلیون تومان قیمت داشت اما با افزایش قیمت دلار همان خودرو به ۹۵۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان رسیده است. یعنی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: از طرفی شرکت های سازنده خودرو مانند ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو افزایش قیمت خودرو اعلام می کنند و زمانی که سازندگان خودرو افزایش قیمتی را اعلام کنند قیمت آن در بازار به دو برابر قیمت کارخانه بیشتر می شود.

عساکره درباب وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار اهواز اضافه کرد: از اواخر آبان ماه وضعیت خرید و فروش خودرو بهتر شده و حدود ۱۰ روز است که از رکود خارج شده است.

وی با اعلان اینکه احتمال افزایش قیمت خودرو در ایام آینده وجود دارد، عنوان کرد: زمانی قیمت خودرو بیشتر می شود که تقاضای خودرو بیشتر می شود و در آن شرایط قیمت خودرو باردیگر افزایش می کند. همین طور نرخ دلار نیز صعودی بوده و اگر نرخ دلار نزولی شود قیمت خودرو نیز کاهش پیدا می کند.

عساکره درباب قیمت خودرو های داخلی در بازار اهواز اظهار داشت: هم اکنون قیمت خودرو پژوپارس سال ۳۴۰ میلیون تومان، پژو پارس تی یوفایو صفر ۴۲۵ میلیون تومان، تیبا ۲، ۲۲۰ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲، ۳۳۵ میلیون تومان، دنا اتوماتیک ۵۸۵ میلیون تومان، دنا معمولی ۴۸۵ میلیون تومان، ۲۰۷ دنده ای سقف شیشه ۴۶۰ میلیون تومان، ۲۰۷ دنده اتومات ۵۱۰ میلیون تومان و سورن پلاس ۳۷۵ میلیون تومان است.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز درباب خودرو های خارجی (خودروهای پلاک اروند)، عنوان کرد: قیمت توسان ۲۰۱۷ نیمه فول یک میلیارد تومان، توسان ۲۰۱۸ نیمه فول یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، سانتافه ۲۰۱۷ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، سانتافه ۲۰۱۷ نیمه فول یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، اپتیما ۲۰۱۷ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، اپتیما ۲۰۱۸ نیمه فول در حد صفر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، رافو ۲۰۱۷ در حد صفر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، رافو ۲۰۱۸ کم کار ۲ میلیارد تومان، تی یو فای اف جی ۴ میلیارد تومان، پرادو ۲۰۱۷ در حد صفر۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پرادو ۲۰۱۸، ۴ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان، لندکروز ۲۰۱۷ کم کار ۵ میلیارد و ۸۰۰ و لندکروز ۲۰۱۸ کم کار در حد صفر ۷ میلیارد تومان است.

منبع:

1401/09/02
14:56:43
5.0 / 5
284
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم