سبزی:

اقتصاد دانش بنیان جایگزین اقتصاد صنعتی شود

اقتصاد دانش بنیان جایگزین اقتصاد صنعتی شود

به گزارش گل چرم، مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایطی که با پدیده خشکسالی و تنش آبی و کمبود برخی زیرساخت ها مواجه هستیم، باید اقتصاد دانش بنیان جایگزین اقتصاد صنعتی شود.


حجت الاسلام محمد سبزی پنجشنبه سوم آذرماه ۱۴۰۱ در جریان بازدید استاندار و تعدادی از مسؤلان استانی و شهرستانی از واحد تولیدی دانش بنیان افشار واقع در منطقه ویژه اقتصادی شهر صنعتی کاوه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی در جهت پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین قوانینی را وضع کرده تا بستر راه اندازی و توسعه شرکتهای دانش بنیان در کشور فراهم گردد و تسهیل یابد.
وی به قوانین حمایتی مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: بعضی از قوانین شامل تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار، حمایت مالی از تولیدات دانش بنیان با تشکیل صندوق پشتیبانی از فعالیتهای دانش بنیان است که محقق شده و منجر به سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه فعالیتهای دانش بنیان شده است.
این نماینده مردم در خانه ملت اضافه کرد: دولت هم برای حمایت و هم برای توسعه شرکتهای دانش بنیان اهتمام جدی دارد و شرکت هایی که نه در شعار بلکه در عمل به صورت دانش بنیان فعالیت می نمایند مورد حمایت جدی دولت هستند.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در ساوه و زرندیه منفی است، اظهار نمود: کمبود آب و مواجه شدن ساوه و زرندیه با تنش آبی و محدودیت در بعضی زیرساخت ها باعث ایجاد محدودیت در توسعه صنعتی شده است و اصولا برای برخورداری از چنین چالش ها و محدودیت هایی احتیاج به توسعه بی حد و حصر نیست.
وی ادامه داد: هرگونه توسعه صنعتی و تولیدی باید برپایه آمایش سرزمینی صحیح صورت گرفته و بر اساس شاخصهای موجود سرمایه گذاری کرد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: توسعه سرمایه گذاری باید در نقاطی که نرخ بیکاری بالاتری دارند صورت گیرد و در شهرهایی نظیر ساوه و زرندیه که با محدودیت منابع آبی و زیرساختی مواجهند صرفاً در حوزه دانش بنیان سرمایه گذاری کرد.
منبع:

1401/09/04
13:22:19
5.0 / 5
267
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گل چرم