فولادی ها در ۹ ماهه امسال چقدر صادر کردند؟

فولادی ها در ۹ ماهه امسال چقدر صادر کردند؟

گل چرم: طبق آمار، طی ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۰ میلیون تن صادرات اقلام فولادی انجام شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل برای مقاطع تخت، محصولات و آهن اسفنجی کاهشی ثبت شده و تنها میزان صادرات شمش فولاد و مقاطع طویل افزایشی رقم خورده است.


برمبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، طی ۹ ماهه امسال دو میلیون و ۱۳۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به دو میلیون و ۲۶ هزار تن صادر شده در زمان مشابه سال قبل شش درصد بیشتر شده است.
بعد از آن صادرات شمش فولاد نیز افزایش یک درصدی را ثبت کرده و از پنج میلیون و ۱۹۰ هزار تن در مجموع ۹ ماهه ۱۴۰۰ به پنج میلیون و ۲۲۴ هزار تن در زمان مشابه سال جاری رسیده است.
در مقابل صادرات سایر اقلام فولادی در مجموع ۹ ماهه ۱۴۰۱، همچون مقاطع تخت، محصولات فولادی و آهن اسفنجی نسبت به زمان مشابه سال گذشته، افت یک درصدی برای محصولات فولادی، افت ۲۸ درصدی برای آهن اسفنجی و افت ۳۰ درصدی برای مقاطع تخت ثبت شده است.
از شروع سال جاری تا پایان آذر ماه، ۳۲۰ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شده که در مجموع نسبت به صادرات این مقاطع در ۹ ماهه ۱۴۰۰ معادل ۴۵۴ هزار تن ۳۰ درصد. کاهش تولید رخ داده است.
از مجموع کل محصولات فولادی تولید شده در ۹ ماهه امسال، دو میلیون و ۴۵۸ هزار تن صادر شده که یک درصد کمتر از میزان صادرات آن در زمان مشابه سال قبل (دو میلیون و ۴۸۰ هزار تن) است.
در نهایت نیز برمبنای آمار، طی ۹ ماهه امسال ۶۳۰ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده که به نسبت ۸۶۹ هزار تن مجموع آهن اسفنجی صادر شده در زمان مشابه سال ۱۴۰۰، کاهش ۲۸ درصدی را تجربه کرده است.
منبع:

1401/11/16
18:45:33
5.0 / 5
262
تگهای خبر: تجربه , تولید , صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گل چرم