کاهش سهم صیادان در پرداخت حق بیمه صیادی

کاهش سهم صیادان در پرداخت حق بیمه صیادی

گل چرم: معاون وزیر جهاد کشاورزی از تصویب پرداخت 5 هزار میلیاردریال حق بیمه برای ملوانان و صیادان توسط مجلس شورای اسلامی آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید حسین حسینی، رییس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: باتوجه به مشقت های حرفه صید و صیادی، یکی از مطالبات دیرینه صیادان به حساب آوردن سختی کار این شغل بود.
وی اضافه کرد: ۱۴۰ هزار نفر صیاد در شمال و جنوب کشور داریم و تمام صیادان کشور بیمه الزامی هستند اما سهم آنها از حق بیمه بیش از ۲۷ درصد بود و نیاز به کمک دولت و تامین اجتماعی داشتند.
حسینی در ارتباط با افزایش معافیت حق بیمه ملوانان و صیادان اظهار داشت: یکی دیگر از دغدغه های صیادان افزایش معافیت حق بیمه ملوانان بود که دراین زمینه سهم کارفرما از ۵ نفر به ۱۰ نفر، در سال آینده افزایش خواهد یافت.
به گفته وی، سهم دولت در پرداخت حق بیمه صیادان ۱۳ درصد و سهم صیادان ۷ درصد شده است و ۵ هزار میلیاردریال یارانه برای پشتیبانی از صیادان در بند ۱۲ الحاقی به تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مصوب شده است که بعد از تأیید شورای نگهبان اجرا می گردد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد: با تأیید نهایی این مصوبه توسط شورای نگهبان در سال آینده شاهد بهره مندی ملوانان و جامعه صیادی از مزایای این مصوبه باشیم.


منبع:

1401/12/28
07:33:43
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گل چرم