لزوم تسهیل در صادرات آبزیان به روسیه

لزوم تسهیل در صادرات آبزیان به روسیه

به گزارش گل چرم، تسهیل در صادرات آبزیان به روسیه از راه توسعه راه های حمل و نقل مورد تاکید روسای شیلاتی ایران و روسیه قرار گرفت.به گزارش گل چرم به نقل از سازمان شیلات ایران، در دومین روز از نشست کمیسیون مشترک شیلاتی جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه که در هتل زولاتای آستارخان برگزار شد، رؤسای هیأت ها نسبت به بیان مواضع خود اقدام و وارد دستور کار شدند.
همکاری در زمینه فراوری و تجارت آبزیان، علمی و تحقیقاتی، توسعه همکاری ها در زمینه بازسازی ذخایر و آبزی پروری، ماهیگیری، توسعه سرمایه گذاری در ایران همچون مواردی بود که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
در این نشست، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران بر لزوم تسهیل در صادرات آبزیان به روسیه از راه توسعه راه های حمل و نقل، تسهیل در انتقال ارز و حمایت دولت روسیه از صادر کنندگان ایرانی تاکید نمود.
سیدحسین حسینی به بررسی امکان تفاهمنامه بین مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی و مؤسسه تحقیقات شیلات روسیه اشاره نمود و طرف روسی هم ضمن عرضه اقدامات خود در حوزه بازسازی ذخایر و رهاسازی بچه ماهی و فعالیت صیادی در دریای خزر به بیان دیدگاه های خود پرداخت.
طرف ایرانی هم ضمن اشاره به فرصت های همکاری و لزوم انتقال تجربیات از راه تشکیل کارگروه فنی مشترک خاطرنشان کرد: فرصت های سرمایه گذاری در سواحل جنوبی کشور ایران وجود دارد و یکی از شرکتهای روسی برای حضور در ایران و بازدید از فرصت های سرمایه گذاری و بررسی آن در دو ماه آینده اعلام آمادگی دارد.
همچنین همکاری برای اعزام دانشجو برای تحصیل در رشته شیلات مورد گفت و گو قرار گرفت.
گفتنی است؛ در انتها پیشنهاد برگزاری نشست بعدی در تابستان ۱۴۰۳ در کشور ایران مورد توافق قرار گرفت.


منبع:

1402/02/31
00:26:31
5.0 / 5
280
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم