ایران در منطقه رتبه اول کشاورزی را دارد

ایران در منطقه رتبه اول کشاورزی را دارد

به گزارش گل چرم، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی کشور اظهار داشت: اکنون ایران در بیمه کشاورزی در منطقه رتبه اول را دارد و به لحاظ فناوری، بخشنامه و قانون در این زمینه پیشرو است.به گزارش گل چرم به نقل از صدا و سیما، علیرضا آل امین در جلسه ستاد بیمه کشاورزی و تجلیل از بیمه گذاران نمونه استان زنجان اظهار داشت: با سازمان های بین المللی مربوطه مکاتبات انجام شده است که به زودی دبیرخانه بیمه کشاورزی کشورهای منطقه در ایران تأسیس خواهد شد که این امتیاز و بُرد بلندی به لحاظ دیپلماسی برای کشور شمرده می شود.
وی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی جهت ماندگاری کشاورزی برای آیندگان، گفت تمام کشورهای پیشرفته دنیا به این نتیجه رسیده اند که اگر در ۲ حوزه پیشرو باشند کشورشان موفق است که این موارد حوزه نظامی و بخش کشاورزی است.
آل امین با اعلان اینکه رهبر معظم انقلاب از سال ها پیش بر اهمیت این بخش تاکید داشتند، یادآورشد: پیشرفت و رسیدن به خودکفایی در تولید تعدادی از محصولات را مدیون رهبری هستیم که اگر تدابیر ایشان نبود شاید الان این بخش نابود شده بود.
وی اظهار داشت: از ظرفیت بسیج برای توسعه بیمه استفاده کردیم و در این خصوص تفاهمنامه منعقد شده با آنها به مرحله عملیاتی رسیده است که بر این اساس باید تبلیغ و مزایای بیمه را تبیین کنند.
آل امین اضافه کرد: بانکها در اعطا و امهال تسهیلات نقش بیمه را نیز در نظر بگیرند چونکه اگر بیمه باشد به یقین تسهیلات اعطایی در همان بخش هزینه می شود و بانک کشاورزی نیز تلاش زیادی در این خصوص داشته است.
وی با اعلان اینکه دنیا به سمت هوشمند سازی و استفاده از تکنولوژی های جدید در حرکت است و کشور ما نیز نباید از آن عقب بماند، اظهار داشت: کار جدید این صندوق، که برای نخستین بار در تاریخ ایران اتفاق افتاد، پشتیبانی از محیط زیست است.
آل امین اظهار داشت: شعار پشتیبانی از محیط زیست را دیگران دادند، ولی دولت سیزدهم آنرا عملی کرد به طوریکه از وحوشی که درحال انقراض هستند حمایت می شود و اگر این حیوانات به مزارع کشاورزان و یا دامِ دامداران خسارتی وارد کنند و کشاورزان صدمه ای به این وحوش نزنند، خسارت آنها از طرف دولت پرداخت می شود.
وی با اعلان اینکه امسال ۳۰ میلیارد تومان برای این کار تامین شده است، اشاره کرد: مسؤولان و دولت برای پشتیبانی از بخش کشاورزی به جد وارد صحنه شده اند که در این جهت و برای تحقق اهداف باید بیمه محصولات فرهنگ سازی شده و توسعه یابد.


منبع:

1402/03/05
14:21:20
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم