کاهش تولید در اقتصاد آلمان

کاهش تولید در اقتصاد آلمان

به گزارش گل چرم، یک نظرسنجی نشان داد که بخش تولید آلمان در ماه ژوئن با سریع ترین نرخ در بیشتر از سه سال گذشته، با کاهش تولید و سفارش های جدید کاهش پیدا کرد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، شاخص نهایی مدیران خرید برای بخش تولید که حدود یک پنجم اقتصاد آلمان را تشکیل می دهد، از ۴۳.۲ در ماه می به ۴۰.۶ کاهش پیدا کرد که پنجمین کاهش ماهانه متوالی است. شاخص نهایی مدیران خرید تولید از جولای ۲۰۲۲ زیر سطح ۵۰ بوده است که رشد را از انقباض جدا می کند.
در این گزارش آمده است که شرکتهای تولیدی آلمان در واکنش به تضعیف مداوم تقاضا، کاهش عمیق تری در سطح تولید در انتها سه ماهه دوم گزارش کردند.
سیروس دلاروبیا، اقتصاددان ارشد در هامبورگ اظهار داشت: شرایط در قسمت تولید بدتر شده است اما این یک سقوط نیست. این اقتصاددان افزود که سفارشات جدید از سطوح بسیار بالایی آغاز به کاهش کردند. با این حال، انتظارات نسبت به چشم انداز تولید در سال آینده به پایین ترین حد خود از نوامبر گذشته رسید چونکه شرکت ها در این بررسی به مشکلات مختلف رشد اشاره کردند.
طبق گزارش رویترز، تقاضای ضعیف جهانی از جانب چین بر تولید آلمان امسال تاثیر گذاشته است و امکان دارد به این روند ادامه دهد. شاخص فعالیتهای تولیدی در دومین اقتصاد بزرگ جهان، روند کندتر رشد را در ژوئن نشان داد چونکه شرکت ها در مورد چشم انداز تولید خود محتاط تر شدند.
منبع:

1402/04/14
12:11:40
5.0 / 5
371
تگهای خبر: تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم