بعد از سال های متمادی خشكسالی؛

بارش دقیقه نودی تابستان مغان را سیراب کرد

بارش دقیقه نودی تابستان مغان را سیراب کرد

گل چرم: شهرستان های شمالی استان اردبیل و دشت حاصلخیز مغان در واپسین روزهای تابستان از نعمت بارش الهی سیراب شد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، در حالی بارش ها در ۲ روز گذشته در شهرهای شمالی استان خصوصاً پارس آباد و بیله سوار شروع شده که این بارش ها علاوه بر کاهش دما، خوشی کشاورزان منطقه را به همراه داشته تا پس از یک دوره طولانی خشکسالی، نعمات الهی بر این منطقه گسترده شود.
بارش های روزهای پایانی تابستان که نوید آمدن پاییز هزار رنگ را می دهد امیدواری را در کشاورزان برای گذراندن یک سال زراعی و آبی پرخیر و برکت بیشتر کرده است و انتظار می رود ادامه این بارش ها در فصل پاییز، سال زراعی پرمحصولی را برای کشاورزان منطقه به همراه داشته باشد.
اما در کنار زیبایی های بارش تابستانی مناطق شمالی استان اردبیل، شدت بارندگی در پارس آباد به حدی بود که علاوه بر آبگرفتگی معابر، مشکلاتی را برای کشاورزان در برداشت محصول برنج و بادام زمینی به وجود آورد و عملیات کشت محصول سیر را نیز به تأخیر انداخت.
بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل بارش های روزهای پایانی تابستان در مناطق شمالی و مرکزی استان همراه با هوای سرد تا عصر فردا ادامه خواهد داشت و پیش بینی شده در ایام چهارشنبه تا جمعه بر افزایش دما و گرم شدن هوا افزوده شود.
بارش های رخ داده در مناطق شمالی استان اردبیل نه فقط خطر کم آبی را در این منطقه را کاهش داده است بلکه سبب جمع آوری آب در سفره های زیرزمینی شده و بطور قطع ادامه این بارندگی ها در فصل پاییز زمینه خوبی را فراهم می آورد تا برای سال های آتی مشکل کم آبی خطرات و لطمه هایی را به همراه نداشته باشد.


منبع:

1402/06/29
08:57:18
5.0 / 5
234
تگهای خبر: سفر , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گل چرم