نقش اصلی مردم در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت

نقش اصلی مردم در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت

گل چرم: در جنگی که حالا اقلیم برای سرزمین ها به وجود آورده است با نقش آفرینی و مشارکت مردم در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت می توان پوشش گیاهی را برای نسل بعدی حفظ کرد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، صیانت از منابع طبیعی مسؤولیت اجتماعی است که بر عهده جامعه شامل افراد، نهادهای دولتی و غیردولتی است. سیاستگذاری با مجموعه دولت ها بوده اما هنگام اجرا باید بخش خصوصی با نهادهای دولتی همراهی کنند. در این میان مردم می توانند نقش پررنگی داشته باشند. در طرح کاشت یک میلیارد درخت از طرف وزارت جهاد کشاورزی بخش اعظمی از کار بر عهده مردم بوده تا موفقیت پروژه با درصد خطای کمتری همراه باشد. عباسعلی نوبخت، رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: وظیفه داریم منابع طبیعی را با مردم و برای مردم حفظ نماییم و این نعمت و امکاناتی که امروز در اختیار سازمان قرار دارد و از گذشتگان به دست ما رسیده است باید به بهترین شکل به نسل آینده منتقل شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: موظف هستیم با تحولات اقلیمی که در جهان و ایران دامنگیر نسل های حال و آینده می شود منابع طبیعی را به سمتی هدایت نماییم که نخست پوشش گیاهی موجود حفظ شده و سپس ارتقای کمی و کیفی این منابع دنبال شود.
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اشاره کرد: منشور سازمان منابع طبیعی حکم می کند مشکلات بین مردم و منابع طبیعی حل شود و حفظ منابع طبیعی و پوشش گیاهی کشور وظیفه اصلی ما در سازمان منابع طبیعی است اما در کنار آن وظیفه خود می دانیم با در نظر گرفتن حداقل خسارت به طبیعت، شرایطی را فراهم آوریم تا مردم و بهره برداران بتوانند حداکثر انتفاع را از منابع طبیعی ببرند.
این مقام مسؤول دولتی اعلام نمود: به عنوان یک جنگلبان و حافظ سرسبزی کشور، مطمئن هستم در جنگی که حالا اقلیم برای سرزمین ما به وجود آورده است با نقش آفرینی و مشارکت مردم در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت می توان پوشش گیاهی شادابی را برای نسل بعدی کشور به یادگار گذاشت.
به گزارش گل چرم به نقل از مهر، امسال مقرر است اولین مرحله کاشت یک میلیارد درخت با کاشت حدود ۲۰۰ اصله نهال اجرا شود. در ادامه در مدت ۴ سال یک میلیارد درخت در کشور کاشته خواهد شد. در سال نخست برخی گونه ها به مرحله اجرا نمی رسند برای اینکه بعضی نهال ها برای کاشت به بالای یک سال زمان نیاز دارند.


منبع:

1402/07/08
15:12:22
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم