در زنجیره آهن و فولاد

۴۱ برابر واردات تولید داخلی داریم!

۴۱ برابر واردات تولید داخلی داریم!

گل چرم: از شروع سال جاری تا پایان مهر ماه بیش از 66 میلیون تن فولاد در کشور تولید شده که واردات 1.6 میلیون تنی اقلام زنجیره آهن و فولاد در مقابل آن بسیار ناچیز بوده و بیان کننده این است که بخش قابل توجه نیاز فولادی کشور از تولید داخل تامین می شود. همین طور طبق روال سالهای اخیر، واردات اسلب و آهن اسفنجی صفر است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، برمبنای آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی هفت ماهه نخست سال جاری مجموع واردات انواع مقاطع فولادی، شمش فولادی و محصولات فولادی حدود یک میلیون و ۵۹۶ هزار تن ثبت شده است که در مقابل بیش از ۶۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولیدی در داخل، رقم ناچیزی است و نشان میدهد که نه فقط اکثریت قریب به اتفاق نیاز فولادی کشور از داخل تامین می شود که قسمتی از آن نیز صادر می شود.
این درحالی است که جز همان ماه های ابتدایی سال که ۲۰۰۰ تن شمش فولاد آن هم بیلت وبلوم وارد کشور شده، دیگر واردات نداشته و واردات اسلب صفر ثبت شده است؛ ضمن این که واردات آهن اسفنجی نیز سال هاست که صفر است و نیازی به واردات این ماده معدنی در کشور دیده نشده است.
طبق آمار، میزان واردات مقاطع طویل فولادی که در هفت ماهه ابتدایی امسال ۵۲ هزار تن ثبت شده که ۱۰ هزار تن آن متعلق به مهر ماه است.
بیشترین میزان حجم وارداتی فولاد در مدت مذکور سال جاری مختص محصولات فولادی معادل ۷۹۷ هزار تن است که ۱۲۷ هزار تن آن در ماه هفتم سال وارد شده است.
میزان واردات مقاطع تخت فولادی نیز در مجموع هفت ماه ابتدایی امسال به ۷۴۵ هزار تن رسیده است که ۱۱۸ هزار تن آن در هفتمین ماه از سال جاری وارد کشور شده است.
طبق آمار، در واردات شمش فولادی نیز امسال به ۲۰۰۰ تن رسیده که همه آن بیلت وبلوم بوده و نیازی به واردات اسلب نبوده و تغییر هم نسبت به واردات آن نسبت به هفت ماهه سال ۱۴۰۱ نداشته است.
همین طور واردات آهن اسفنجی هم در هفت ماهه امسال همچون زمان مشابه سال قبل و طبق روال سالهای اخیر همچنان صفر ثبت شده است.1402/08/26
19:47:24
5.0 / 5
97
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گل چرم