در گفت وگو با مهر اعلام شد

واردات ۶۰ هزار تن شكر طی ۴ روز اخیر

واردات ۶۰ هزار تن شكر طی ۴ روز اخیر

به گزارش گل چرم دبیر انجمن صنفی قند و شكر با اشاره به اینكه بخش خصوصی طی ۴ روز اخیر حدود ۶۰ هزار تن شكر از هند وارد كرده، از مسئولان خواست برای حل مشكل حمل و نقل چغندر كشاورزان خوزستانی تدابیر فوری اتخاذ كنند.بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پهلوگیری كشتی حامل ۳۳ هزارتن شكر در بندر امام در روز گذشته و اینكه آیا وارداتی كه در حال انجام می باشد منجر به كاهش نرخ این كالا خواهد شد؟، اظهار داشت: حتما همچنین خواهد بود و در ایام آینده شاهد كاهش نرخ این كالا در بازار خواهیم بود.
وی افزود: هم اكنون حدود ۳ تا ۴ كشتی متعلق به شركت بازرگانی دولتی، در حال تخلیه است و دو كشتی هم متعلق به ما است ضمن اینكه شركت بازرگانی دولتی چند كشتی هم در راه دارد.
دبیر انجمن صنفی قند و شكر با اشاره به اینكه هفته آینده هم ۲ الی ۳ كشتی حامل شكر وارد كشور خواهد شد، اضافه كرد: كارخانجات قند حدود ۸۰۰ هزار تن ثبت سفارش انجام داده اند كه به تدریج وارد كشور می شود.
دانایی اضافه كرد: روز سه شنبه گذشته هم یك كشتی متعلق به بخش خصوصی وارد كشور شده، شب چهارشنبه هم یك كشتی پهلو گرفته كه هر دوی این كشتی ها متعلق به بخش خصوصی و از هند وارد شده است.
وی با اشاره به اینكه كشتی هایی كه از هند می آیند نسبت به كشتی هایی كه از برزیل می آیند كوچك تر هستند، افزود: دو محموله ای كه اخیراً وارد كشور شده اند حامل ۶۰ هزار تن شكر هستند.
این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینكه هم اكنون هم هیجانات بازار مقداری فروكش كرده است، اظهار داشت: قیمت شكر با بسته بندی ۹۰۰ گرمی هنوز بالاست اما نرخ شكر فله فروكش كرده و در بعضی مراكز شهر، مغازه ها این شكر را كیلویی تا ۳۵۰۰ تومان هم می دهند كه توزیع مویرگی دولت هم در این زمینه بسیار مؤثر بوده است.
دانایی افزود: علاوه بر وارداتی كه درحال انجام است، كارخانجات نیشكر هم در حال تولید هستند و چغندر پاییزه هم در حال برداشت است.
وی با اشاره به مشكلات بوجود آمده برای حمل چغندر كشاورزان خوزستانی، خاطرنشان كرد: متأسفانه این مساله گرفتاری های زیادی برای ما بوجود آورده و مكاتبات بسیاری برای رفع آن انجام داده ایم.
دانایی توضیح داد: در بنادر بار بسیار زیاد است از طرفی برداشت گندم هم در حال انجام می باشد ازاین رو كامیون ها در آنجا مشغول هستند و در خوزستان كامیون به شدت كم است.
وی اظهار داشت: در حالیكه چغندر یك موجود زنده است و اگر مقداری دیر شود از بین می رود ما از وزارت جهاد كشاورزی، وزارت راه و شهرسازی و استانداری خوزستان درخواست كرده ایم فوراً به این مساله رسیدگی كنند.
دانایی درباره اینكه گفته می شود قیمت حمل هم در خوزستان به شدت افزایش یافته است، اضافه كرد: معمولاً وقتی تعداد كم باشد، تعدادی هم كه هستند نرخ های حمل را بالا می برند كه مسئولان باید به این مساله هرچه سریع تر رسیدگی كنند.

1398/03/06
19:55:23
5.0 / 5
5056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گل چرم