رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن:

شرایط آزادسازی واردات لاستیك شفاف نیست

شرایط آزادسازی واردات لاستیك شفاف نیست

به گزارش گل چرم رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن اظهار داشت كه جزئیات تصمیم اخیر دولت در زمینه آزادسازی واردات لاستیك، شفاف نیست.


داوود سعادتی نژاد در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در چند ماه اخیر میزان واردات لاستیك به شدت كاهش یافته است، اظهار نمود: تولید داخلی در زمینه تأمین نیاز بازار در سایزهای ۱۶ و ۱۷ مورد استفاده در خودرو های سواری همچون پراید و پژو، كاملاً جوابگو است و نیازی به واردات این نوع از تایر احساس نمی گردد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران تصریح كرد: اگر در تأمین مواد اولیه كارخانجات تولیدی لاستیك كمبود یا مشكلی وجود نداشته باشد، كارخانجات داخلی در ارتباط با تولید سایزهای ۱۶ و ۱۷ هیچ مشكلی نخواهند داشت.
وی در ارتباط با تصمیم اخیر در خصوص آزادسازی واردات لاستیك، بیان كرد: اعلام تصمیم اخیر دولت در آزادسازی واردات لاستیك بار روانی مثبتی داشته اما در زمینه چگونگی واردات و تأمین ارز این محصولات اطلاع رسانی شفافی صورت نگرفته و تا زمانی كه این موارد به صورت شفاف و عملی اعلام نشود، اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.
سعادتی نژاد اظهار داشت: تأمین نیاز خودرو های سنگین در بخش لاستیك انجام شده كه این مهم عاملی شده تا قیمت ها در محدوده منطقی قرار بگیرد و در شرایط فعلی كمبودی در این بازار وجود ندارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران در پاسخ به این سوال كه آیا قیمت روغن موتور پس از افزایش ۷۰ درصدی، كاهشی داشته است؟ اظهار داشت: روغن موتور همچنان با همان افزایش قیمت ۷۰ درصدی عرضه می شود كه متأسفانه در چند وقت اخیر بازار با كمبود عرضه هم روبرو شده است.1398/03/26
15:01:18
5.0 / 5
5073
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
گل چرم