صندوق توسعه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی باید تقویت شود

صندوق توسعه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی باید تقویت شود

به گزارش گل چرم رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از افزایش بودجه صندوق توسعه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی به ۳۵۰ میلیارد تومان اطلاع داد و با تاكید بر ضرورت تقویت این صندوق، اظهار داشت: امروز با عنایت به عدم كمك و ارائه تسهیلات از جانب بانك ها به احیا معادن، صندوق توسعه فعالیت های معدنی می تواند به فعالان معدنی كمك نماید.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، داریوش اسماعیلی اظهار نمود: نقشه راه معدن و صنایع معدنی و برنامه چهار ساله وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به شكل مشترك بین مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی تدوین و در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ از جانب وزیر ابلاغ گردید. این نقشه گام به گام در حال اجراست و یكی از این بندها، برگزاری همایش و توجه به معادن كوچك مقیاس است.
وی با اشاره به اینكه به رغم پیگیری های انجام شده برای پذیرش پروانه معدن بعنوان وثیقه بانكی، این مورد عملی نشد، از افزایش بودجه صندوق توسعه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: بودجه این صندوق افزایش یافته و به ۳۵۰ میلیارد تومان رسیده اما كافی نیست و نیاز داریم این صندوق تقویت شود.
عضو كمیسیون صنایع و معدن مجلس با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به حقوق دولتی اظهار نمود: تا ۱۰ درصد از حقوق دولتی از راه انعقاد قرارداد با دانشگاه ها و موسسات تحصیلات تكمیلی می تواند صرف تحقیق و توسعه و پژوهش شود كه ما بعنوان سازمان نظام مهندسی معدن می خواهیم حلقه واصل در این عرصه شویم.
وی با تاكید بر اینكه تضمین خرید محصولات به مفهوم كمك به معادن كوچك است، خاطرنشان كرد: دولت باید با هماهنگی معادن بزرگ این اقدام را انجام دهد.
عضو كیمسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینكه یكی از اقدامات ایمیدرو برای بخش معدن و صنایع معدنی، آموزش است، اظهار نمود: با عنایت به اینكه بخش خصوصی نمی تواند هر كدام واحدی برای آموزش داشته باشد، دولت باید در این زمینه دستورالعملی منسجم داشته باشد.
وی با اشاره به اجرای ۶۰۰ دوره آموزشی برای معادن در ایمیدرو، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی معدن با برخورداری از نیروی انسانی متخصص برای ورود به بخش معدن آمادگی دارد.
این مقام مسئول برای پذیرش مسئولیت پنجره واحد (دریافت مجوزهای معدنی در كوتاه ترین زمان) از جانب سازمان نظام مهندسی معدن ایران اعلام آمادگی كرد و اظهار داشت: امروز با عنایت به عدم كمك و ارائه تسهیلات از جانب بانك ها به احیا معادن، صندوق توسعه فعالیت های معدنی می تواند به فعالان معدنی كمك نماید.
به قول وی، هم اكنون توجه به معادن كوچك مقیاس، توجه به زیرساختها و ضرورت به حداقل رساندن بوروكراسی های اداری از ضروریات توسعه بخش معدن است.
امروز (سه شنبه) همایش "رونق تولید با احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس" برگزار گردید.1398/05/08
22:12:20
5.0 / 5
5227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گل چرم