گوشت مرغ صدرنشین افزایش قیمت

گوشت مرغ صدرنشین افزایش قیمت

به گزارش گل چرم جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه از بین ۹ كالای اساسی كه تغییرات قیمت آنها انتشار یافته، قیمت هفت كالای اساسی در مردادماه امسال نسبت به تیرماه سال جاری كاهش داشته، اما قیمت گوشت مرغ تازه با افزایش بیشتر از ۱۲.۵ درصدی در مردادماه سال ۱۳۹۸ نسبت به ماه پیش از آن، بیش ترین افزایش قیمت را به خود مختص كرده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، قیمت گوشت مرغ تازه در تیر و مرداد سال جاری به ترتیب حدود ۱۲ هزار ۷۳۸ تومان و ۱۴ هزار ۳۲۵ تومان بوده است.
این در شرایطی است كه در تیرماه هم قیمت گوشت مرغ با افزایش بیشتر از ۱۰ درصدی نسبت به خرداد، بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده بود.
با این حال، از بین این ۹ قلم كالای اساسی كه تغییرات قیمت آنها در مرداد ماه امسال انتشار یافته، پس از گوشت مرغ، فقط قیمت گوشت گوسفندی با افزایش ۱.۸ درصدی از ۹۶ هزار ۷۵۲ تومان در تیر ماه به ۹۸ هزار ۴۷۴ هزار تومان در مرداد ماه رسیده است.
در این میان قیمت گوشت گوساله با كاهش ۱.۹ درصدی از ۸۷ هزار و ۲۶۳ تومان در تیرماه به ۸۵ هزار ۶۰۳ تومان در مردادماه رسیده است.
قیمت شكر بسته بندی ۹۰۰ گرمی هم با كاهش ۴.۸ درصدی در مرداد ماه امسال نسبت به ماه پیش از آن، بیشترین كاهش را به خود اختصاص داده است؛ به صورتی كه قیمت این محصول در تیر و مرداد سال جاری به ترتیب ۵۶۹۳ و ۵۴۱۸ تومان بوده است. قیمت شكر سفید هم با كاهش ۰.۲ درصدی در مرداد نسبت به ماه پیش از آن به ۵۱۸۶ هزار تومان رسیده است.
قیمت برنج داخلی هاشمی درجه یك، پاكستانی باسماتی درجه یك، طارم اعلا و تایلندی هم در مرداد ماه امسال به ترتیب ۲.۷، ۲.۶، ۲.۳ و ۰.۷ نسبت به تیر ماه كاهش یافته است؛ به صورتی كه این چهار نوع برنج در مرداد ماه به ترتیب به قیمت ۲۲ هزار و ۶۳۶ تومان، ۱۰ هزار ۶۱۸ تومان، ۲۳ هزار و ۲۴۳ تومان و هفت هزار و ۴۲۶ تومان در بازار عرضه شده است.

افزایش نزدیك به دو برابری قیمت گوشت گوسفندی نسبت به سال قبل
در این میان گوشت گوسفندی با افزایش ۹۷.۶ درصدی در مرداد ماه امسال نسبت به سال گذشته، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به سال قبل داشته و برنج پاكستانی باسماتی درجه یك هم با افزایش ۲۵.۵ درصدی كمترین افزایش قیمت را در این بخش به خود مختص كرده است.
قیمت هر كیلو گوشت گوسفندی در مرداد ماه سال قبل ۴۹ هزار ۸۳۳ تومان بوده، اما در زمان مشابه سال جاری به ۹۸ هزار ۴۷۴ تومان رسیده است.

1398/07/06
18:21:48
5.0 / 5
5051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم