معاون سازمان استاندارد خبر داد:

استانداردسازی خانه های تاریخی برای اقامت گردشگر ها

استانداردسازی خانه های تاریخی برای اقامت گردشگر ها

به گزارش گل چرم معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران اعلام نمود: به منظور بهبود رتبه ایران در حوزه گردشگری استانداردسازی هتل ها و خانه های تاریخی كه امكان اقامت توریستهای خارجی در آنها وجود دارد در دستور كار قرار گرفته است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سودابه یحیی زاده در حاشیه اجلاس بین المللی كمیته گردشگری و خدمات وابسته، اظهار نمود: خوشبختانه ایران در سال های گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه استانداردسازی انجام داده و یكی از اصلی ترین بخش هایی كه ما تلاش می نماییم در ارتباط با آن فاكتورهای كشور را بهبود ببخشیم، حوزه گردشگری می باشد.
بگفته وی، در اجلاسی كه امروز در تهران شروع به كار كرد نظام مند كردن ارائه خدمات گردشگری با حضور نمایندگان چند كشور پیگیری می شود تا بتوان محتوای فنی و خدماتی ارائه شده از طرف هتل های ایرانی را به روز و استاندارد كرد.
معاون سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینكه چهار كشور در اجلاس تهران شركت كرده اند، اشاره كرد: در ابتدا بنا بود نمایندگان شش كشور حضور پیدا كنند كه در نهایت این اجلاس كار خودرا با نمایندگان اسپانیا، بلغارستان، پرتغال و كره جنوبی شروع كرد. نمایندگان این كشورها اطلاعات مربوط به كشورهایشان را در این اجلاس ارائه می كنند و تلاش می شود با بررسی تمام جوانب كار، اقدامات لازم برای بهبود سطح استاندارد در هتل ها و خانه های سنتی ایران فراهم گردد.
یحیی زاده با اشاره به اینكه امروز جایگاه ایران در شاخص استاندارد بین المللی جایگاه مناسبی است، اشاره كرد: ما امروز از بین ۱۶۳ كشور در شاخص ایزو، رتبه ۲۱ را به دست آورده ایم. در هیات اصلی ایزو نیز كه تنها ۱۵ كشور حضور دارند، ایران یكی از اعضای این كمیته به حساب می آید.
وی اشاره كرد: با حضور در این كمیته ما تلاش نموده ایم حضور فعال خود در عرصه استاندارد را گسترش دهیم و به این وسیله طرح های ایران و فاكتورهای مدنظر كشور را ارائه كرده و آنها را بهبود ببخشیم. گردشگری یكی از حوزه های زیرمجموعه این مبحث است و امیدواریم در جریان اجلاس فعلی شرایط برای پیگیری این شاخص نیز فراهم گردد.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در اجلاسی كه بامداد امروز راه اندازی شد پیام نیره پیروزبخت - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران - نیز خطاب به میهمانان خارجی و نمایندگان دستگاه های داخلی قرائت شد.
در این صحبت ها به درآمد ۱.۷ تریلیون دلاری صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۸ اشاره شد و با عنایت به نقش مهم ایران در جاذبه های گردشگری منطقه، از اهمیت توسعه صنعت گردشگری در ایران گفته شد. برمبنای صحبت های پیروزبخت یكی از اصلی ترین مسائلی كه سازمان استاندارد آنها را پیگیری می كند، بهبود سطح كیفی خدمات ارائه شده از طرف ایران در حوزه گردشگری می باشد كه اساسا در اجلاس جاری سهم قابل توجهی را به خود اختصاص خواهد داد.1398/07/07
19:19:30
5.0 / 5
5252
تگهای خبر: استاندارد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گل چرم