دبیر انجمن برنج در گزارش گل چرم

ورود برنج خارجی به شمال شایعه است، اختلاط ها در تهران انجام می شود

ورود برنج خارجی به شمال شایعه است، اختلاط ها در تهران انجام می شود

به گزارش گل چرم دبیر انجمن برنج ضمن رد ورود برنج های خارجی به شمال و اختلاط آنها با برنج های شمال اظهار داشت: اگر اختلاطی انجام می شود در تهران صورت می گیرد.جمیل علیزاده شایق در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره مباحث مطرح شده در خصوص اینكه برنج های وارداتی از بندر چابهار به شمال كشور منتقل و در آنجا با انواع ایرانی مخلوط می شود، تصریح كرد: چنین چیزی حقیقت ندارد و این شایعات برای تخریب و زیر سوال بردن كیفیت برنج های شمال مطرح می شود.
وی با اشاره به اینكه كاملا مشخص است چرا عده ای چنین شایعاتی را درست می كنند، اظهار داشت: امسال كیفیت برنج شمال افزایش پیدا كرده و نسبت به یك دهه گذشته شاهد رشد زیادی در این زمینه بوده ایم.
دبیر انجمن برنج كشور اضافه كرد: به همین جهت كشاورزان شمالی هم تمام تلاش خویش را می كنند تا كسی برنج های آنها را حتی با انواع پرمحصول تولید داخل مخلوط نكند و خدشه ای به كیفیت برنج های شمال وارد نشود.
شایق خاطرنشان كرد: اگر اختلاطی انجام می شود، در تهران صورت می گیرد و در شمال چنین چیزی ممكن نیست.
وی اضافه كرد: استانداران دو استان شمالی هم به شدت مراقب هستند برنج های وارداتی وارد این شهرها نشود نه به خاطر بحث اختلاط بلكه نگران توزیع این محصولات در شمال هستند و به همین جهت به شدت كنترل و مراقبت صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: علاوه بر این عباس قبادی، معاون وزیر صنعت اعلام نموده برنج های وارداتی پیش از آخر آبان ماه در كشور توزیع نخواهد شد، ازاین رو ما نگرانی در این زمینه نداریم.


منبع:

1398/07/13
22:12:17
5.0 / 5
5288
تگهای خبر: تولید , كیفیت , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم