سخنگوی انجمن صنعت تایر عنوان كرد

اجرای طرح های جبران كمبود تایر سنگین، نیازمند منابع مالی

اجرای طرح های جبران كمبود تایر سنگین، نیازمند منابع مالی

گل چرم: سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر از در حال اجرا بودن دو طرح تولیدی برای حل مشكلات واردات تایر خودرو های سنگین آگاهی داد و اظهار داشت: هر دو طرح در نیمه راه هستند و نیاز به كمك های مالی و تسهیلات دارند كه اگر هر دو همزمان به بهره برداری برسند، نیاز تایر سنگین كشور تامین می شود.


مصطفی تنها در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: چندی است كه گمرك آمار دقیقی از واردات تایر نمی دهد اما اوضاع تایرهای وارداتی در بازار نشان میدهد كه مشكلات در این عرصه كم نیستند. برای جبران كمبود تولید تایر سنگین دو طرح تولیدی در حال اجراست كه اجرای این طرح ها یكی در استان اردبیل و دیگری در بیرجند شروع شده است، اما الان هر دو طرح نیمه كاره هستند كه علاوه بر ریال به ارز هم نیاز دارند.
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر افزود: برای یكی از طرح ها ماشین آلات مورد نیاز خریداری و قسمتی از مبلغ نیز پیش پرداخت شده است اما به سبب تغییرات چند برابری نرخ ارز در سال های گذشته، نمی توانند الباقی را پرداخت و تسویه كنند، بدین سبب با سازندگان ماشین آلات نیز گرفتار مشكل و درگیری حقوقی شده اند.
وی ادامه داد: در طرح دوم نیز بخش قابل توجهی از ماشین آلات خریداری و نصب شده است. باقی هم در حال نصب و راه اندازی است اما باز هم كمبودهایی وجود دارد كه نیاز به كمك و تسهیلات دارد. برآورد می شود طرح اجرایی در اردبیل تا اختتام امسال راه اندازی شود و دیگری هم اگر ارز مورد نیاز آن تأمین شود، تا اواسط سال آینده به بهره برداری برسد.
تنها اشاره كرد: با راه اندازی این دو كارخانه می توانیم بیشتر از ۷۰ الی ۸۰ درصد نیاز كشور به تایر سنگین را تامین نماییم. اگر هر دو طرح با هم به بهره برداری برسند نیاز كشور در زمینه تایر سنگین در داخل تامین می شود.
منبع:

1398/08/09
19:03:14
5.0 / 5
5631
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم