تصویب طرح اولیه سند استراتژیك صنعت طلا و جواهر

تصویب طرح اولیه سند استراتژیك صنعت طلا و جواهر

به گزارش گل چرم طرح اولیه سند استراتژیك صنعت طلا و جواهر كشور با حضور نمایندگانی از تشكل های تخصصی، برخی تولیدكنندگان، طراحان و دست اندركاران زنجیره تولید مورد تصویب قرار گرفت.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سومین نشست تدوین سند استراتژیك صنعت طلا و جواهر مقرر شد تا موضوعات در رابطه با بانك مركزی و سازمان استاندارد و همینطور گمرك جمهوری اسلامی ایران در جلساتی اختصاصی مورد پیگیری قرار بگیرد.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در این نشست ضمن اعلام اینكه برای رسیدن به اهداف مورد نظر در این سند هر ظرفیتی لازم باشد را فعال خواهیم كرد، اظهار داشت: می توانیم كمیته راهبری برای حل مسایل كلان با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط تشكیل دهیم و كارها را پیگیری نماییم.

ظرفیت های حاكمیتی را برای تحقق سند استراتژیك صنعت طلا و جواهر فعال می كنیم
علی آقا محمدی - رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام - هم در این جلسه با بیان اینكه اجرای سند استراتژیك صنعت طلا و جواهر شروع فعال سازی و ساماندهی زنجیره اصناف در كشور است، بیان كرد: ظرفیت بیشتر از ۳ میلیون نفری اصناف باید مانند فعالان حوزه طلا و جواهر و سنگ های گرانبها دارای سند استراتژیك مشخص بشوند و این مسیر را ادامه خواهیم داد.
آقامحمدی در ادامه خطاب به فعالان این حوزه خاطرنشان كرد: شما پای كار بیایید و سند استراتژیك را به جلو ببرید و ما هم ظرفیت های حاكمیتی و سیاستگذاری را برای شما فعال خواهیم كرد.
گفتنی است كه تنها هفت كشور دنیا قابلیت تولید انبوه و صادرات را در حوزه صنعت طلا و جواهرات دارند و ایران هم یكی از این كشورها است و این صنعت یكی از معدود صنایعی است كه ما در آن مزیت رقابتی و سابقه تاریخی داریم.1398/09/12
21:54:58
5.0 / 5
5601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم