طلا در جست و جوی یك جهت قیمت جدید

طلا در جست و جوی یك جهت قیمت جدید

گل چرم: قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی كه سرمایه گذاران منتظر نشانه های روند سیاست پولی آمریكا بودند، تغییر چندانی نداشت.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۴۶۰ دلار ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا تغییری نداشت و ۱۴۶۴ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

بانك مركزی آمریكا از ۱۰ تا ۱۲ دسامبر نشست سیاست پولی خویش را برگزار خواهد نمود و سرمایه گذاران به دورنمای نرخ های بهره متمركز شده اند.

آمار اشتغال قوی كه جمعه گذشته انتشار یافت، احتمال عدم تغییر نرخهای بهره از جانب بانك مركزی آمریكا را تقویت كرد. نرخهای بهره پایین تر، هزینه نگهداری طلا كه سوددهی ندارد را می كاهد و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز پرارزش را تقویت می كند.

در این بین لری كودلاو، مشاور اقتصادی كاخ سفید روز جمعه اظهار نمود: مهلت ۱۵ دسامبر برای وضع دور جدیدی از تعرفه های آمریكا روی واردات ۱۵۶ میلیارد دلار كالای چینی همچنان به قوت خود باقی مانده است.

ایلیا اسپیواك، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فاركس اظهار نمود: بازارها منتظر پیدا كردن فرصت هستند و به انتظار نتیجه نشست بانك مركزی آمریكا و توافق لحظه آخری میان آمریكا و چین نشسته اند. اگر تعرفه های آمریكا روی واردات كالاهای چین اجرایی شود، در این صورت طلا بطور قطع روند صعودی پیدا خواهد نمود.

قیمت طلا كه در شرایط بی ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود از آغاز امسال تابحال بیشتر از ۱۳ درصد رشد كرده كه عموما تحت تأثیر جنگ تجاری آمریكا و چین و تأثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، عاملی كه رشد قیمت طلا را محدود كرد، آماری بود كه رشد واردات چین را نشان داد. همینطور آمار اشتغال آمریكا در نوامبر رشد قوی داشت كه طلا در واكنش به آن یك درصد سقوط كرد و بزرگترین كاهش قیمت خود در یك ماه گذشته را تجربه نمود.

با این همه موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، ۰.۲۶ درصد كاهش پیدا كرد و به پایین ترین سطح از ۱۹ سپتامبر رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۸۷۶ دلار و ۷۸ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۶ دلار و ۵۷ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد كاهش، به ۸۹۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.
1398/09/18
13:45:45
5.0 / 5
5013
تگهای خبر: بازار , تجربه , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم