سكه ارزان می شود

سكه ارزان می شود

گل چرم: بگفته نایب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا تهران، طی یك هفته اخیر همچون روال سال های گذشته، در آستانه سال نو میلادی قیمت طلای جهانی افزایش یافت كه به دنبال آن قیمت ها در بازار داخلی نیز صعودی پیش رفت اما پیش بینی می شود كه در هفته پیش رو قیمت ها مجدد متعادل شود.


محمد كشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه طبق پیش بینی ها، قیمت طلای جهانی در ایام پایانی سال میلادی با نوسان و افزایش روبه رو شده است، اظهار نمود: هفته ای كه گذشت هر اونس طلا در بازار جهانی حدود ۲۵ دلار افزایش قیمت داشت كه متقابلا تاثیر افزایشی بر قیمت سكه و طلا در بازار داخلی داشت. علاوه براین نوسانات معقول، قیمت ارز در یك هفته اخیر نیز وجود داشت كه هم زمانی این دوعامل سبب شد قیمت سكه به بالاترین سطح خود در یك ماه اخیر برسد.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران افزود: سكه روز شنبه اخیر هفته خودرا با چهار میلیون و ۵۳۰ هزار تومان شروع كرد و درانتها هفته با حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید. این درحالی است كه در بازار داخلی تقاضای كاذبی ایجاد نشد و با وجود تعطیلی ها و كاهش دادوستدها، افزایش قیمت ها فقط ناشی از افزایش قیمت طلای جهانی و نوسانات ارزی بود و سبب ركود در بازار داخلی شد.
كشتی آرای نیز درباره تغییرات هر گرم طلای ۱۸ عیار اظهار داشت: در طول هفته اخیر، قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار با حدود ۱۱ هزار تومان افزایش قیمت از ۴۶۴ هزار تومان به ۴۷۵ هزار تومان رسید. البته پیش بینی می شود كه از فردا (شنبه) روند برعكس و قیمت ها تعدیل شود.
منبع:

1398/10/07
09:38:52
5.0 / 5
5058
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گل چرم