82 اختراع ایرانی ثبت بین المللی شد

82 اختراع ایرانی ثبت بین المللی شد

به گزارش گل چرم با حمایت كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۸۲ پتنت ایرانی در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، پشتیبانی از ثبت اختراع در دفاتر معتبر خارجی یكی از اقدامات كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت تولید ثروت از مالكیت فكری و ایجاد بازار اختراعات و كسب درآمد از آنها است.
كانون برای تحقق این هدف خدماتی مانند ثبت اختراع در سیستم های پتنت معتبر جهان مانند «USPTO» و «EPO» و حمایت ۹۰ درصدی از كل هزینه های ثبت در ادارات معتبر ثبت اختراع را انجام می دهد. تا كنون مخترعان ایرانی با دریافت این حمایت ها موفق به ثبت بین المللی ۸۲ اختراع شدند.
بر طبق این گزارش، تا كنون یك هزار و ۶۸۸ درخواست در سامانه كانون پتنت برای دریافت حمایت، ثبت شده كه از این تعداد ۲۷۴ پرونده بعد از ارزیابی مورد تایید قرار گرفته است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همینطور ترویج و انتشار مفاهیم و موضوعات در رابطه با حقوق مالكیت فكری برای آگاهی بخشی به مخاطبان عام، توانمندسازی كارشناسان دفاتر مالكیت فكری دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور، برگزاری سمینارها و كارگاه های آموزشی مالكیت فكری دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان، ایجاد بانك اطلاعاتی از فناوری ها و اختراعات پتنت شده و معتبر از دیگر اهدافی است كه در این كانون دنبال می شود.1398/10/16
13:12:33
5.0 / 5
5313
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم