در بازار تحویل غذا به مردم قرنطینه چه می گذرد؟

كسب و كاری كه در شرایط عجیب رونق گرفت!

كسب و كاری كه در شرایط عجیب رونق گرفت!

گل چرم: در شرایطی كه شیوع ویروس كرونا سبب شده است مردم در شهر ووهان چین در خانه هایشان محبوس شوند، ساكنان با چالشهای ابتدایی مانند نحوه تامین غذا مواجهند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، محدودیتهای شدید رفت و آمد كه برای ۱۱ میلیون نفر جمعیت ووهان وضع شده، با هدف جلوگیری از گسترش بیماری بوده است در نتیجه حتی یك خرید ساده سبزیجات و خوردن غذا در رستوران ممكن نیست.

سایت وبلاگ ویبوی چین پر از مردمی است كه نسبت به مشكل دریافت غذا شكایت دارند. یك شهروند ساكن ووهان درباره مشكلات خرید برخی سبزیجات و گرانی قیمت بعضی از مواد غذایی صحبت كرده است. حتی تحویل غذا هم با ریسكهایی همراه شده است.

شینگ شینگ یین، یك دانشجوی اهل ووهان در این زمینه اظهار داشت: سابق بر این به دفعات غذا سفارش می دادم اما حالا به چهار بار در هفته كاهش پیدا كرده است برای اینكه ما مایل هستیم از تماس مستقیم با پیك تحویل غذا خودداری نماییم.

اما یك شركت تحویل غذا فناوری خودرا برای حل این چالش تطبیق داده است.

بازار حمل غذای چین در سالهای اخیر به سرعت رشد كرده است و شركت میتوآن حالا با ۴۴۰ میلیون مشتری و ۷۰۰ هزار تحویل روزانه غذا، بزرگترین بازیگر در این بازار است. این شركت حالا از شبكه وسیع و فناوری خود برای كمك به مردم ووهان و استان هوبی در جریان این بحران استفاده می نماید.

میتوآن كه مورد حمایت غول اینترنتی تن سنت چین قرار دارد، در اپلیكیشن تحویل غذای خود تغییراتی داده تا پیكهای تحویل غذا و مشتریان با یكدیگر رو در رو نشوند.

این اپلیكیشن به روزرسانی شده تا به كاربران امكان دهد یادداشتی برای پیك اضافه كنند و از آنها بخواهند غذا را پشت در محل سكونت یا نگهبانی ساختمان تحویل دهد. مشتریان همین طور می توانند در این اپلیكیشن مستقیما با پیك بوسیله پیامك و مكالمه در تماس بوده و درباره محل دریافت غذا صحبت كنند.

میتوآن همین طور روزانه ۱۰۰۰ غذای رایگان به كاركنان پزشكی در ووهان تحویل می دهد و مواد غذایی تازه برای پخت و پز برای آنها فراهم می آورد. قفسه های بدون تماسی در بیمارستانهای شهر نصب شده تا پیكها بتوانند غذا را در آنجا بگذارند و پرسنل پزشكی با استفاده از یك كد QR قفسه ها را باز كرده و غذای خودرا بردارند.

این شركت تحویل غذا در سه روز گذشته حدود ۵۰۰۰ غذای رایگان به كاركنان پزشكی در ووهان رسانده است.

شركتهای زیادی همچون فیسبوك، وی ورك و گروه بانكی مورگان استنلی از كارمندانشان درخواست كرده اند از خانه مسئولیتهای كاری خودرا انجام دهند. چنین اقداماتی موجب افزایش تقاضا برای اپلیكیشنهای تحویل غذا مانند میتوآن و Ele.me علی بابا شده است.

بر اساس گزارش شبكه خبری بی بی سی، اپلیكیشن جدید رایگان بدون تماس میتوآن برای اولین بار در ووهان ارائه شد اما حالا ۱۸۴ شهر چین را تحت پوشش قرار داده است و این شركت انتظار دارد اپلیكیشن مذكور تا اختتام هفته جاری در سراسر چین قابل دسترس باشد.

منبع:

1398/11/12
21:05:18
5.0 / 5
5462
تگهای خبر: بازار , خرید , ساختمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم