عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار:

گام، ساماندهی گردش مالی میان زنجیره ها بوسیله اوراق است

گام، ساماندهی گردش مالی میان زنجیره ها بوسیله اوراق است

به گزارش گل چرم ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت:  هدف اصلی راه اندازی اوراق گام این است كه قسمتی از گردش مالی میان زنجیره ها بوسیله این اوراق ساماندهی گردد.


حسن امیری در گفت و گو با ایسنا درباب راه اندازی اوراق گام در روزهای دهه فجر و تاثیر آن در فعالیت بورس اظهار نمود: در حقیقت ایده اصلی این اوراق این است كه از زنجیره تولید حمایت شود؛ بعنوان مثال یك تولیدكننده دارای یكسری زنجیره های پیش از خود است كه تامین كننده قطعات مورد نیاز هستند كه آنان نیز از زیرمجموعه های خود تامین قطعه می كنند تا نهایتا به محصول فولاد، آلمینیوم و.. برسد.
وی اضافه كرد: هدف اصلی این است كه قسمتی از این گردش مالی میان زنجیره ها بوسیله اوراق ساماندهی گردد. این كار توسط بانك مركزی عملیاتی و در بازار ثانویه بورس اجرا می گردد.
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار بیان كرد: در مرحله اول این اوراق در بین زنجیره ها تبادل خواهد شد اما از مقطعی به بعد این اوراق وارد بازار می شود و در این مرحله نیز یا میان تامین كنندگان تبادل خواهد شد و یا افراد دیگر نیز در بازار می توانند آنرا خریداری كنند.
امیری درباب بازار برتر بورس اشاره كرد: جهت راه اندازی این بازار، پیشنهادات باید از جانب بورس ها به سازمان بورس داده شود اما تابحال پیشنهادی در این زمینه دریافت نشده است.
منبع:

1398/11/20
13:54:16
5.0 / 5
5542
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم