یك مقام مسئول خبر داد

عرضه گوشت قرمز ۵۰ هزار تومانی در فروشگاه های زنجیره ای

عرضه گوشت قرمز ۵۰ هزار تومانی در فروشگاه های زنجیره ای

به گزارش گل چرم مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام، بازار گوشت قرمز و مرغ را متعادل خواند و اظهار داشت: قیمت گوشت قرمز منجمد برای مصرف كننده در فروشگاه های زنجیره ای در محدوده 50 هزار تومان خواهد بود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، حسن عباسی معروفان، مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام درباره نوسانات قیمت گوشت در بازار اظهار داشت: هفته گذشته قیمت گوشت قرمز گرم به سبب بارندگی، به مدت چند روز افزایشی شد، اما حالا به قیمت عادی خود بازگشته و هم اكنون، قیمت گوشت تازه گوسفندی در بازار در محدوده ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در هر كیلوگرم در سراسر كشور به فروش می رسد.
وی اضافه كرد: قیمت هایی كه در محدود ۱۴۰ هزار تومان اعلام شده، به صورت عمومی نیست و احتمالاً انتشار این خبر محدود به نقطه خاصی باشد.
به گفته این مقام مسئول، هم اكنون هیچ مشكلی در عرضه گوشت قرمز منجمد، گوشت قرمز تازه و گوشت مرغ وجود ندارد و بازار به تعادل رسیده است.
عباسی معروفان با اشاره به اینكه برای تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ، ذخایر راهبردی به اندازه كافی داریم و مشكلی در این زمینه وجود ندارد، اشاره كرد: هر چقدر بازار كشش داشته باشد، به همان میزان می توانیم مبادرت به عرضه محصول نماییم.
به گفته وی، عرضه گوشت منجمد در چارچوب دو بسته ۱۰ هزار تنی برای شب عید و ماه مبارك رمضان مصوب شده است، اما اگر بازار نیاز داشته باشد، محدودیتی برای عرضه بیشتر آن وجود ندارد.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینكه گوشت مرغ بدون هیچ محدودیت تناژی هرچقدر بازار نیاز داشته باشد، عرضه می شود، اضافه كرد: در مورد گوشت مرغ باید اعلام كنم كه باتوجه به عرضه قابل توجه مرغ از طرف مرغداری ها به بازار، قیمت این محصول، روی همان قیمت مصوب ۱۲ هزار تا ۱۲، ۵۰۰ تومان بدون هیچ محدودیتی توزیع می شود. گوشت قرمز وارداتی منجمد برای ذخایر راهبردی نیز حالا در بازار در حدود ۴۰ هزار تومان در هر كیلو از طرف تعاونی مصرف برای كاركنان دولت، كارگران و گروه های هدف در چارچوب طرح معیشتی عرضه می شود.
عباسی معروفان در ادامه به عرضه گوشت قرمز در بازار اشاره نمود و اظهار داشت: عرضه گوشت قرمز منجمد به فروشگاه های زنجیره ای نیز كیلویی ۴۵ هزار تومان صورت می گیرد تا آنها بتوانند این محصول را در محدوده ۵۰ هزار تومان برای مصرف كنندگان عرضه كنند.


منبع:

1398/12/12
19:19:21
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم