ارز واردات دانه های روغنی به چه كسانی تعلق گرفته است؟

ارز واردات دانه های روغنی به چه كسانی تعلق گرفته است؟

به گزارش گل چرم دبیر انجمن صنفی صنایع روغن كشی ایران اظهار داشت: بعنوان متولی این صنعت از بانك مركزی انتظار داریم مشخص نماید یك میلیارد و 200 میلیون دلار ارز تخصیص داده شده برای واردات دانه های روغنی دقیقا به چه شركت هایی و به چه میزان بوده است.اكبر سبقتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ارزی برای واردات دانه های روغنی تخصیص داده شده كه این ارز در اختیار برخی شركت ها و واردكنندگان قرار گرفته است تا با واردات دانه های روغنی به كشور، كارخانه جات روغن در كشور بتوانند فعالیت كنند و تولیداتی داشته باشند.

وی افزود: با بانك مركزی مكاتباتی را انجام دادیم تا برای ما بعنوان متولی این صنعت مشخص شود كه این ارز دقیقا به كدام یك از شركتها تخصیص داده شده است. در حقیقت میخواستیم مشخص نماییم آیا ارز تخصیص یافته با واردات مطابقت دارد؟ آیا ادعای برخی شركت ها تایید میشود؟ یا اینكه هنوز به مواد اولیه تبدیل نشده است.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن كشی ایران در ادامه افزود: از بانك مركزی در چندین مكاتبه درخواست كردیم كه به ما اطلاع دهند یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارزی تخصیص یافته برای واردات دانه های روغنی در اختیار چه كسانی و با چه مقدار گذاشته شده است ولی هنوز هیچ پاسخی به ما داده نشده است.

وی درانتها اظهار داشت: تا ابتدای بهمن ماه حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن دانه روغنی وارد كشور شده است كه عموما سویا و قسمتی از آن نیز دانه های كلزا هستند.

منبع:

1398/12/13
13:24:27
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: تولید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گل چرم