سازمان حمایت اعلام كرد

كالاهای بهداشتی و ضدعفونی كننده در گروه كالاهای اساسی قرار گرفتند

كالاهای بهداشتی و ضدعفونی كننده در گروه كالاهای اساسی قرار گرفتند

گل چرم: سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود كه كالاهای بهداشتی و ضدعفونی كننده در گروه یك كالاهای اساسی و ضروری قرار گرفته و مشمول كنترل قیمت، مبارزه با احتكار، گرانفروشی، اختفاء و.... هستند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان طی اطلاعیه ای اعلام نمود كه این سازمان به كلیه سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها ابلاغ و اعلام نموده كه با قید فوریت انبارهای مستقر در استانها را كه موجودی كالاهای بهداشتی از قبیل ماسك، الكل، مواد شوینده و ضدعفونی كننده را در سامانه جامع انبارها ثبت نكرده اند، شناسایی و با آنها برخورد كند.
همین طور برمبنای مصوبه كارگروه تنظیم بازار، كالاهای بهداشتی همچون ماسك الكل، شوینده ها و ضدعفونی كننده ها در گروه یك كالاهای اساسی و ضروری قرار گرفته و مشمول كنترل قیمت، مبارزه با احتكار، گرانفروشی، اختفاء و.... می شوند و عدم ثبت موجودی كالاهای مذكور در سامانه جامع انبارها به منزله احتكار شمرده می شود.
بر این اساس، با توجه به این كه این محصولات در زمره اقلام مشمول قرار گرفته اند كلیه واحدهای تولیدی، توزیعی و... مكلف به ثبت موجودی خود در سامانه جامع انبار هستند.
همین طور در مواردی كه موجودی این اقلام در سامانه های مورد نظر ثبت شده باشد، بر طبق نوع كالا، توزیع باید در شبكه های تعریف شده و برابر سیاست های ستاد مقابله با كرونا صورت گیرد.
سازمان حمایت باردیگر اصرار كرد كه از هموطنان در صورت مشاهده هرگونه انبار مشكوك به نگهداری كالا و احتكار، بوسیله تماس با سامانه 124 به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها گزارش دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.1398/12/14
22:17:14
5.0 / 5
4175
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گل چرم