معاون وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرد:

۴۶ درصد مطالبات زعفرانكاران تسویه شد

۴۶ درصد مطالبات زعفرانكاران تسویه شد

به گزارش گل چرم معاون وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: 46 درصد مطالبات زعفرانكاران پرداخت گردید.به گزارش گل چرم به نقل از سازمان مركزی تعاون روستایی، حسین شیرزاد گفت: بر طبق اطلاعات دریافتی، ۷۲ تن و ۱۱۷ كیلوگرم زعفران از ۱۰۳۶ كشاورز خریداری شده است.
وی اضافه كرد: تابحال ۳ هزارو ۱۳۶ میلیارد ریال به زعفران كاران پرداخت شده و كل مطالبات زعفران كاران استان های خراسان جنوبی و شمالی تسویه حساب شده كه این مبلغ معادل ۴۶ درصد كل مطالبات زعفران كاران است.
معاون وزیر جهاد كشاورزی، درباره آمار مربوط به استان خراسان رضوی با ۹ هزار و ۵۰۲ نفر زعفران كار نیز توضیح داد: دراین استان ۲ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال پرداخت شده كه این مبلغ معادل ۴۴ درصد مطالبات زعفران كاران استان است.
به گفته شیرزاد، ۲۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون و ۵۹۳ هزار ریال متعلق به استان خراسان جنوبی پرداخت شده است كه معادل ۱۰۰ درصد كل مطالبات استان است.
وی افزود: همین طور ۷۳ میلیارد و ۸۴۳ میلیون و ۸۱۱ ریال متعلق به استان خراسان شمالی است كه علاوه بر این تابحال ۱۸ مركز در استان خراسان رضوی، ۳ مركز در استان خراسان جنوبی و ۱ مركز نیز در استان خراسان شمالی به وجود آمده كه در مجموع ۲۲ مركز برای خرید زعفران مشاركت داشته اند.
رئیس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران درانتها با تاكید بر حمایت این سازمان از كشاورزان خصوصاً زعفران كاران، اظهار داشت: در آینده نزدیك كل مطالبات زعفران كاران خراسان رضوی همانند دو استان دیگر نیز پرداخت خواهد شد.


منبع:

1398/12/21
14:47:17
5.0 / 5
4236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم