یك فعال اقتصادی در حوزه دارو و درمان مطرح كرد:

امید به پلاسمادرمانی گسترده كرونا تا اختتام فروردین

امید به پلاسمادرمانی گسترده كرونا تا اختتام فروردین

به گزارش گل چرم یك فعال اقتصادی در حوزه دارو و درمان اظهار نمود: باتوجه به پیشرفت قابل توجه ایران در عرصه پلاسمادرمانی این امید وجود دارد كه در صورت موفقیت آمیز بودن گام های باقی مانده، این نوع درمان تا اختتام فروردین ماه وارد فاز استفاده گسترده در كشور شود.


نریمان صدری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هر داروی جدید یا واكسنی برای ویروس كرونا نیاز به كارآزمایی های بالینی دارد كه خیلی از آنها ماه ها تلاش نیاز خواهند داشت، برای اینكه پزشكان باید مطمئن شوند كه میزان نفع یك دارو از زیان های احتمالی آن بیشتر باشد و برای مریض ضرر ناشناخته ای به وجود نیاورد.
بگفته وی، دلیل این كه مطرح می شود در صورت رسیدن به دارو یا واكسن كرونا نیز چند ماه زمان نیاز خواهد بود تا دارو به دست مصرف كنندگان برسد، همین مساله است.
این فعال اقتصادی با بیان این كه موضوع درمان بیماری ها به وسیله پلاسما موضوع جدیدی نیست و از سال ها قبل مطرح بوده است، بیان كرد: خوشبختانه ایران جزو كشورهایی است كه در این عرصه توانایی و تجربه بالایی دارد و دانشمندان ما در این درمان پیچیده پیشرفت های قابل توجهی داشتند.
مدیرعامل شركت پشتیبان پروژه پلاسمادرمانی بیماران كرونا در ایران اظهار نمود: این كه سازمان غذا و داروی ایران بحث پیگیری پلاسما درمانی برای درمان كرونا را تایید نمود، موضوعی امیدواركننده است كه نشان میدهد این روش می تواند ثمربخش باشد.
وی اشاره كرد: ما در ایران كار بر روی این مساله را از روزهای ابتدایی اسفندماه كلید زدیم و در صورتیكه مراحل باقی مانده بدون مشكل طی شوند، می توان امیدوار بود تا اختتام فروردین ماه وارد فاز مصرف گسترده در كشور شویم.
منبع:

1399/01/18
23:12:10
5.0 / 5
3804
تگهای خبر: تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گل چرم