مدیر عامل شركت پشتیبانی امور دام:

مردم برای خرید گوشت ومرغ عجله نكنند

مردم برای خرید گوشت ومرغ عجله نكنند

به گزارش گل چرم مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اظهار داشت: مردم برای خرید گوشت و مرغ عجله نكنند چون كه تا آخر سال افزایش قیمتی در این عرصه نداریم.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، حسن عباسی معروفان با اشاره به اینكه جوجه ریزی در مرغداری ها از شش ماه قبل شروع شده است اظهار داشت: برای ایام دهه فجر، عید و ماه رمضان برنامه ریزی در مورد تولید مرغ صورت گرفت و بالغ بر ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفت.
وی افزود: با شیوع بیماری كرونا كشش جامعه در این حالت به این میزان نبود و سبب شد تا در بازار مازاد مرغ داشته باشیم.
عباسی معروفان با اشاره به اینكه طرح ضربتی خرید تضمینی مازاد تولید مرغ از یك اسفند سال ۹۸ آغاز شد، افزود: در بازار تمام مرغ هایی كه به فروش نرفته بود، جمع آوری شد و روزانه بالغ بر ۱۵۰۰ تن مرغ از مرغداری ها خریداری شد كه این رقم در گذشته روزانه ۲۰۰ تا ۵۰۰ تن بود.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام افزود: دولت و سازمان برنامه و بودجه منابع مالی خوبی در اختیار ما گذاشت ما توانستیم پول مرغداران را به صورت نقدی پرداخت و به قیمت مصوب از آنها خریداری نماییم.
وی با اشاره به اینكه با عنایت به شرایط موجود نباید بگذاریم تولید كنندگان متضرر شوند اظهار داشت: مرغ را از مرغداری ها با قیمت مصوب ۱۲، ۹۰۰ تومان خریداری می نماییم و تا اطلاع ثانوی این خرید ادامه خواهد داشت تا زمانی كه مرغ مازاد در بازار وجود داشته باشد خرید تضمینی ادامه دارد.
عباسی معروفان اضافه كرد: تعطیلی رستوران ها، دانشگاه ها و تالارها سبب شد مصرف مرغ نسبت به مدت مشابه ۴۰ درصد كاهش پیدا كند.
وی درباره برنامه اتخاذ شده در تولید مرغ اضافه كرد: در دوره قبل ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم كه مرغداران در دوره بعدی به ۱۲۵ میلیون و دوره جدید به ۱۱۵ میلیون قطعه رساندند تا مازاد زیادی نداشته باشیم و تولید كنندگان متضرر نشوند.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته از ستاد ملی تنظیم بازار كشور اجازه صادرات مرغ از روز گذشته مصوب شد و صادرات تا ده روز آینده صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه صادرات بگونه ای خواهد شد كه كمبودی در بازار ایجاد نشود، اضافه كرد: گوشت مرغ و گوشت قرمز به میزان كافی و با قیمت مناسب در بازار موجود است و در هر ساعتی از شبانه روز در فروشگاه ها مرغ و گوشت تازه و منجمد با قیمت مصوب وجود دارد و در دسترس همگان است و تا آخر سال افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
وی در ارتباط با تأمین نهاده های دامی اظهار داشت: برنامه ریزی خوبی صورت گرفته اخیراً با تصمیم دولت تمام نهاده های دامی كه دپو شده بود وارد بازار شد و رئیس جمهور اجازه ترخیص ۴ میلیون تن كالای اساسی را كه ۷۵ درصد آن نهاده دامی است، داد و وارد كشور شده و قیمت ها متناسب شده است.
وی درباره ذخایر دامی اضافه كرد: در سال ۹۸ بیشتر از سه میلیون تن ذخایر را به مرغداری ها و دامداری ها فروختیم و مشكلی برای تأمین نهاده ها برای تولید مرغ در كشور در سال ۹۹ نخواهیم داشت.

1399/01/20
22:37:12
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم