مدیر تعاون روستایی خوزستان:

شوش ركورددار خرید گندم و كلزا در خوزستان شد

شوش ركورددار خرید گندم و كلزا در خوزستان شد

به گزارش گل چرم مدیر تعاون روستایی خوزستان اظهار داشت: شهرستان شوش موفق به خرید بیش از 110 هزار تن گندم و 19 هزار تن كلزا از كشاورزان شد و این اتفاق توانست ركورد خرید سال های گذشته را هم بشكند.جمشید بنی فری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: طبق برنامه هر ساله تعاون روستایی خوزستان به رغم تمامی مشکلات و شیوع ویروس کرونا با تمام توان مبادرت به تجهیز و استانداردسازی مراکز خرید خود در تمام وسعت استان کرد و سپس در ۱۱۰ مرکز خرید شامل ۷۲ مرکز خرید گندم و ۴۰ مرکز خرید کلزا و با ۱۵۰۰ نیروی کار موفق به خریدی بزرگ از کشاورزان استان شد.
وی اضافه کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری و ترسیم شعار سال در خصوص «جهش تولید» بدون شک تعاون روستایی که یکی از دستگاه هایی است که نقش بزرگی را در تامین مواد غذایی کشور و خودکفایی گندم و کلزا دارد و از روزهای اول سال کار خودرا شروع کرد و توانست با خرید ۷۳۵ هزار تن گندم و ۵۳ هزار تن کلزا تا اول خردادماه نقش مهمی را در رسیدن به اهداف عالی کشور در زمینه تامین نیازهای غذایی مردم داشته باشد.
مدیر تعاون روستایی خوزستان اظهار داشت: دراین زمینه با خرید ۵۳ هزار تن کلزا به شکستن رکورد تمام ادوار خرید کلزا در تعاون روستایی دست یافتیم.
وی تصریح کرد: طبق بررسی های به عمل آمده امسال شاهد بهترین کیفیت گندم و کلزا در سطح استان بودیم که این امر مهم بسیار برای ما باارزش است.
بنی فری بیان داشت: یکی از اقدامات ما در مدت زمان خرید، حذف واسطه ها و دلال ها و خریدهای توافقی بود، برای اینکه معتقدیم کشاورزان ولی نعمتان ما هستند و محصول آنها باید بین تمام ملت ایران به صورت عادلانه و به دور از گرانی و در بهترین شرایط تقسیم شود، بدین جهت در ۴ سوی استان و از دورترین تا نزدیک ترین مناطق را رصد و با بازگشایی تمامی مراکز خرید، این امر مهم را پوشش دادیم.
وی اشاره کرد: یکی از تأکیدهای استاندار خوزستان و ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان حفظ محصول با کیفیت گندم و کلزا درون استان است، بدین جهت از اداره غله و بازرگانی با توجه به این که مقصد مبنای تسویه حساب است انتظار می رود بُعد مسافت های طولانی را درون استان مد نظر قرار دهند چونکه خروج یک کامیون گندم آن هم به مقاصد خارج از استان بسیار لطمه پذیر است.
بنی فری اظهار داشت: یکی دیگر از اتفاقات در طول خرید باتوجه به مشکلات فراوانی که پیش راه ما قرار داشت، حفظ جایگاه خود بود و اینکه باتوجه به استقبال کشاورزان از کلزا ما دراین زمینه رشد بسیار مطلوبی نسبت خرید کلزا در تمامی سال ها داشتیم، همین طور ما در زمینه شالی هم با رشدی خیره کننده ای روبه رو بودیم و توانستیم نیازهای عمده استان و کشور را مرتفع سازیم.
مدیر تعاون روستایی خوزستان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید نیاز به سرعت بیشتری دارد، بیان کرد: گندم و کلزا خریداری شده در مراکز خرید بسیار با کیفیت و درجه یک هستند و طبیعتاً باتوجه به موضوع گرما، گرد و خاک و احتمال بارندگی احتمال افت محصول و حتی خراب شدن آنها وجود دارد که امیدواریم با هماهنگی های لازم بطور سریع گندم و کلزا باقی مانده در مراکز خرید به مقاصد مدنظر حمل شوند.
وی با اشاره به اینکه شوش رکورددار خرید گندم و کلزا در خوزستان است، اظهار نمود: شهرستان شوش موفق به خرید بیش از ۱۱۰ هزار تن گندم و ۱۹ هزار تن کلزا از کشاورزان شد و این اتفاق توانست رکورد خرید سال های گذشته را هم بشکند.
بنی فری در ادامه با اشاره به اینکه تعاون روستایی باید به سمت تامین زیرساخت های خود به خصوص راه اندازی سیلو گام بردارد، عنوان کرد: در تلاش هستیم با راه اندازی دو سیلوی ۳۰ هزار تنی در اهواز و حمیدیه با سرمایه شرکت های داخلی افق روشنی را در حفظ گندم و کلزا در خوزستان پیش روی خود ترسیم نماییم.
مدیر تعاون روستایی خوزستان در آخر اظهار داشت: در طول فرآیند خرید گندم و کلزا ۱۵۰۰ نفر به صورت ۳ شیفت و شبانه روزی مشغول کار بودند و خوشحالیم که توانستیم با جان و دل از دسترنج کشاورزان حفاظت نماییم و خرید را بدون کمترین مشکل انجام دهیم.


منبع:

1399/03/04
22:54:21
5.0 / 5
3496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم