وزیر جهاد كشاورزی عنوان كرد

تشكیل ستاد تنظیم بازار در حوزه نهاده های دامی در وزارت جهاد

تشكیل ستاد تنظیم بازار در حوزه نهاده های دامی در وزارت جهاد

به گزارش گل چرم وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: پیشنهاد تشكیل ستاد تنظیم بازار در حوزه نهاده های دامی در وزارت جهاد كشاورزی را به هیئت دولت دادیم كه باتوجه به الزامات قانونی توسط معاون اول رئیس جمهور تایید شد.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم اندیشی با تشکل ها، اتحادیه ها و انجمن های بخش خصوصی با اشاره به این نکته که تولید محصول کشاورزی و صادرات آن باید توسط یک سیاست واحد اداره شود، اشاره کرد: از آن جایی که وزارت جهاد کشاورزی در ستاد تنظیم بازار تنها یک عضو از ۱۴ عضو بوده و تصمیم گیری ها بیشتر معطوف به مصرف کننده است، پیشنهاد اجرایی شدن تشکیل ستاد تنظیم بازار در حوزه نهاده های دامی در وزارت جهاد کشاورزی را به هیئت دولت دادیم که توسط معاون اول رئیس جمهور تأیید شد.
وی اشاره کرد: ما افتخار داریم که کنار تشکل ها باشیم تا در تصمیم گیری ها با هم مشورت نماییم و بتوانیم با همراه شدن با هم از تولیدکننده دفاع نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: قدم دوم ما این است که صادرات محصولات کشاورزی در اختیار ستاد تنظیم بازار تشکیل شده در وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد.
خاوازی با اشاره به مسئله تهاتر در محصولات کشاورزی اشاره کرد: مسئله تهاتر در هیئت دولت مطرح و تأیید شده و باید توسط تشکل ها پیگیری شود که از این طریق می توانیم با صادرات مرغ، گوشت و محصولات دیگر مورد نیاز بخش را وارد نماییم.
وی اضافه کرد: در بحث صادرات محصولات کشاورزی با رایزنی با وزارت خارجه مقرر شد تا رایزن ها و دیپلمات ها برای صادرات محصولات کشاورزی همکاری بیشتری کنند.
وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با تخصیص ارز به واردات نهاده های کشاورزی و دامی عنوان کرد: برای واردت جو، ذرت و کنجاله سویا ارز دولتی همچنان پابرجا و تمام این کالاها جزوه کالاهای اساسی شمرده می شود.
وی در ارتباط با واگذاری تصدی گری ها به بخش خصوصی اظهار نمود: واگذاری ها باید با جزئیات اتفاق بیفتد و ما هم اهتمام می نماییم تا جایی که امکان دارد واگذاری ها را پیگیری نماییم.
خاوازی اشاره کرد: اصلاح نظام توزیع باید در دستور کار قرار گیرد و مقرر شده سامانه بازارگاه با یک سامانه دیگر جایگزین شده تا مشکلات توزیع مرتفع شود.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش وزن برخی دام ها در استان های کشور و نیاز به صادرات بیان کرد: ما در ارتباط با صادرات دام با معاون امور تولیدات دامی جلساتی را داشته ایم و مقرر شده که این مساله به سرعت ساماندهی گردد.


منبع:

1399/03/05
13:33:35
5.0 / 5
3233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم