رئیس اتاق اصناف تهران خبر داد

تشدید بازرسی ها در بازار لوازم خانگی

تشدید بازرسی ها در بازار لوازم خانگی

به گزارش گل چرم رئیس اتاق اصناف تهران از تشدید بازرسی ها در حوزه لوازم خانگی اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت مدیریت بازار، كنترل قیمت لوازم خانگی و با عنایت به شرایط موجود، بازرسی ها در حوزه لوازم خانگی با شدت و گستردگی بیشتری صورت خواهد گرفت.


به گزارش گل چرم به نقل از اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی با تاکید بر حفظ حقوق مصرف کنندگان و تأمین نیازهای آنها با قیمت مناسب اضافه کرد: یکی از اهداف مهم اتحادیه و اتاق اصناف تهران با عنایت به وضعیت تولید، واردات و نوسانات نرخ مواد اولیه، حفظ حقوق مصرف کننده است؛ بنابراین با کسانی که بخواهند خارج از عرف و قوانین موجود کالایی را گران بفروشند برخورد خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه سقف افزایش قیمت از جانب سازمان حمایت برای تلویزیون ۲۰ و سایر لوازم خانگی ۲۵ درصد اعلام شده است و با هرگونه گران فروشی و افزایش قیمت غیرمجاز برخورد جدی خواهد شد اضافه کرد: خوشبختانه با عنایت به اظهارات مسؤلان ذیربط امیدواریم کمبودی در تأمین کالا در بازار نداشته باشیم و کالاها و لوازم خانگی مورد نیاز با قیمت های مناسب در بازار عرضه و تامین گردد.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و مشاهدات میدانی از بازار لوازم خانگی نشان داده است که امسال لوازم خانگی ایرانی ۲۵ تا ۳۰ درصد و کالاهای خارجی که عموما به صورت قاچاق وارد کشور می شود تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. در نهایت روز گذشته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نمود که در قیمت های لوازم خانگی بازبینی شده تلویزیون حداکثر ۲۰ درصد و سایر لوازم خانگی حداکثر ۲۵ درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال قبل هستند و بزودی قیمت ها به تفکیک برند در سامانه ۱۲۴ اعلام می شود.
منبع:

1399/03/26
15:31:52
5.0 / 5
3404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم