یك مقام مسئول:

رعایت استانداردهای اروپا برای صادرات محصولات كشاورزی لازم است

رعایت استانداردهای اروپا برای صادرات محصولات كشاورزی لازم است

گل چرم: رئیس سازمان حفظ نباتات بر لزوم رعایت استانداردهای اتحادیه اروپا و اوراسیا برای صادرات محصولات كشاورزی تاكید نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کیخسرو چنگلوایی در سومین جلسه ستاد عالی گیاه پزشکی، با اشاره به ابلاغ شرایط جدید اتحادیه اروپا و اوراسیا برای صادرات محصولات کشاورزی و اینکه باید مناطق تولید محصولات صادراتی مشخص و این مناطق عاری از آفات و بیماری ها باشند، اظهار داشت: از آنجائیکه این مساله بسیار حائز اهمیت و سرپیچی از آن اثرات زیادی همچون تأثیر منفی بر روی تولید و به مخاطره افتادن معیشت تولیدکنندگان را به دنبال خواهد داشت، لازم است استانداردهای یاد شده را بپذیریم و با یک عزم ملی و وظیفه همگانی نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام نماییم.
وی کلید حل این مشکل را توسعه کشت مبتنی بر قرارداد دانست و اضافه کرد: با انجام کشاورزی قراردادی می توان محصول سالم و مطابق با استانداردهای لازم را در بستر تولید سفارش و سپس تحویل گرفت.
چنگلوایی اشاره کرد: به موازات اقدامات فنی، باید مرکز روابط عمومی وزارتخانه با همکاری روابط عمومی سازمان و معاونت های مرتبط نسبت به تهیه بسته اطلاع رسانی دراین زمینه اقدام نمایند.
رئیس سازمان حفظ نباتات تصریح کرد: در یک سال قبل کارهای فوق العاده مهمی در رابطه با حوزه وظایف ستاد عالی گیاه پزشکی در سازمان حفظ نباتات به انجام رسیده که نتیجه هم افزایی بین بخشی در ارکان فنی وزارتخانه است.
به گفته وی، کنترل ملخ صحرایی، سن و زنگ گندم، همین طور توسعه مبارزه بیولوژیک و بهبود سبد آفت کش های کشور نمونه هایی از این موفقیت ها است.


منبع:

1399/05/17
13:24:09
5.0 / 5
2667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم