در كمیسیون عمران مجلس انجام شد

تكلیف دولت به ساخت سالیانه یك میلیون واحد مسكن در ظرف ۴ سال

تكلیف دولت به ساخت سالیانه یك میلیون واحد مسكن در ظرف ۴ سال

گل چرم: سخنگوی كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی جزئیات طرح جهش و رونق تولید مسكن با حضور كارشناسان در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران بیان کرد: از آن جا که دو فوریت طرح جهش و رونق تولید مسکن در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته مجلس به تصویب رسید، کمیسیون عمران باید تا چهارشنبه این هفته باردیگر این طرح را بررسی نموده و با جمع بندی پیشنهادات طرح نهایی را بمنظور بررسی کلیات و جزئیات آن به صحن مجلس ارائه کند.
ایشان سپس اظهار نمود: در جلسه امروز کمیسیون، باردیگر طرح جهش و رونق تولید مسکن در دستور کار قرار گرفت و با حضور کارشناسان دولت، بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی، بانکهای ملی و مسکن و مرکز پژوهش های مجلس حدود ۵ الی ۶ ماده از این طرح بررسی گردید. بر طبق این طرح دولت مکلف به ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکن در ظرف ۴ سال می شود.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همین طور بر طبق این طرح ترکیب شورای عالی مسکن و اختیارات آن نیز در قالب قانون دیده شده است. تامین منابع مالی این طرح در چارچوب ایجاد صندوق ملی مسکن از دیگر مواردی است که در این طرح در نظر گرفته شده است. شرایط ایجاد صندوق ملی مسکن و شرایط تعیین هیات امنای آن و این که چه کسانی مسئولیت این صندوق را در دست گرفته از دیگر مواردی است که در این طرح دیده شده است. در این طرح درباب نحوه مدیریت صندوق و ذخیره مالی آن نیز مواردی ذکر شده است.
حسینی در آخر اشاره کرد: ان شاءالله تا روز چهارشنبه این طرح نهایی می شود.
منبع:

1399/06/23
22:14:10
5.0 / 5
2192
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم