ماهی كه تنها ابرپول داران ایران می خورند

ماهی كه تنها ابرپول داران ایران می خورند

گل چرم: در بزرگترین مركز تكثیر ماهیان خاویاری ایران گوشت ماهیان خاویاری به ارزش كیلویی ۱۵۰ هزار تومان و نوع دودی اش كیلویی ۴۳۰ هزار تومان به فروش می رسد و علاوه بر آن از این نوع ماهی ماهیان خاویاری ۱۱ محصول شامل صنایع چرم، نخ بخیه، لوازم آرایشی، كرم، ادكلن، چسب و روغن تولید میگردد.


شركت ماهیان خاویاری در سال ۸۱ با پیش تولید ۱۰ تن ماهیان خاویاری در ساری آغاز به كار كرده و امروز با تولید 200 تن ماهی خاویاری تبدیل به بزرگترین پرورش دهنده این نوع ماهی در كشور شده است، مدیرعامل این شركت مهم ترین هدف خودرا از توسعه، احیا برند خاویار ایران در جهان می داند.
اسحاق اسلامی، مدیرعامل بزرگترین پرورش ماهیان خاویاری با اشاره به اینكه ۷ سال پیش تكثیر ماهیان خاویاری در سمندك ساری كه بزرگترین و تنها مركز تكثیر در ایران است آغاز به كار كرده، به خبرنگار ایسنا گفته، به سبب محدودیت در آب شیرین و به دنبال افزایش كیفیت خاویار، ۵ هكتار زمین واگذاری دولت كنار ساحل را جهت تكثیر 2000 تن گوشت و ۳۰ تن خاویار در اختیار گرفته است.
این شركت همزمان مجموعه تكثیر یك میلیون قطعه ای ماهیان خاویاری در روستای حسین آباد و تكثیر ۵۰۰ هزار قطعه در سمندك و كارخانه خوراك دام ۲۰ هزار تنی جهت تامین خوراك ماهیان، راه اندازی كرده و با به اتمام رسیدن ۴ مجموعه (دو مجموعه تكثیر و دو مجموعه پرورش) در سال ۹۲، تصمیم گرفته محصولات گوشت و خاویار را خام فروشی نكند و با عمل آوری روی ماهیان به دنیا عرضه نماید.
اسلامی با اشاره به اینكه عرضه گوشت ماهیان خاویاری كیلویی ۱۵۰ هزار تومان و اگر دودی شود كیلویی ۴۳۰ هزار تومان به فروش می رسد، اظهار داشت: با اندك هزینه برای دودی كردن ماهیان می توان ارزش افزوده فوق العاده به محصول داده و ارز خوبی وارد كشور كرد.
بزرگترین پرورش دهنده ماهیان خاویاری با استفاده از ماهیان خاویاری ۱۱ محصول صنایع چرم، نخ بخیه، لوازم آرایشی، كرم، ادكلن، چسب و روغن تولید می كند و درصدد است صفر تا ۱۰۰ این محصولات را در ایران تولید نماید.
وی با اشاره به راه اندازی پایانه صادرات عرضه محصول جهت از بین بردن واسطه ها تصریح كرد: با راه اندازی این پایانه تمام محصولات خاویار كشور جمع آوری شده و با قیمت مقطوع بسته بندی و صادر میگردد.
اسلامی در ادامه به طرح پایانه صادرات در ۲۴ هكتار اشاره نمود و اضافه كرد: هم اكنون با ۷ هكتار زمین واگذاری توسط دولت ۷۰ درصد پیشرفت فیزیكی كار، انجام و همین طور در این طرح ۱۱ كارخانه و محل دپوی ماهی باز گنجانده شده است.
وی، اشتغال زایی این شركت را تابحال ۳۰۷ نفر و سرمایه گذاری انجام شده را حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ذكر كرد و اظهار داشت: ۲۴ هكتار پایانه صادراتی باز حدود ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه ساخت نیاز دارد.1397/10/30
13:52:38
5.0 / 5
5653
تگهای خبر: تولید , چرم , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم