قیمت جدید خوراك دام و طیور

قیمت جدید خوراك دام و طیور

به گزارش گل چرم ستاد تنظیم بازار قیمت جدید نهاده ها در مبادی ورودی كشور را اعلام نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار، آخرین تغییرات قیمت جهانی بر نهاده ها، روغن خام و محصولات نهایی بررسی شده که بر مبنای آن قیمت هر کیلوگرم دانه سویا در مبادی ورودی ۳۱۰۰ تومان، هر کیلوگرم کنجاله سویا در مبادی ورودی ۳۲۲۰ تومان و هر کیلوگرم ذرت در مبادی ورودی ۱۷۰۰ تومان و هر کیلوگرم جو در مبادی ورودی ۱۷۰۰ تومان تعیین شد. پیش از این قیمت چهار نهاده یاد شده به ترتیب ۲۶۵۰، ۲۷۰۰، ۱۵۰۰ و ۱۵۰۰ تومان بود.
البته کلیه قیمت های تعیین شده در مورد انواع روغن و نهاده های دامی در مبادی ورودی بوده و کرایه حمل مستند به اسناد و مدارک مثبته و بارنامه های سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای به تناسب در قیمت های یاد شده قابل اعمال است. همینطور در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار مقرر شده سقف قیمت های جهانی خرید نهاده های مذکور در سامانه جامع تجارت مستمرا توسط کارگروه نظارت و تخصیص ارز، بررسی و به روز شود.
در این میان با عنایت به لزوم تسهیل و تأمین توزیع نهاده های دام و طیور، از آنجایی که در سامانه بازار گاه برای توزیع کنندگان نهادهای دام و طیور نقش و جایگاه تعریف شده است، کلیه هزینه های توزیع برای تحویل نهاده به دامداران، مرغداران و... توسط تمامی عوامل و واسطه های فروش به ازای هر کیلوگرم جو و ذرت ۱۵۰ ریال و برای هر کیلوگرم کنجاله ۲۵۰ ریال مصوب شده است. مبلغ یاد شده شامل کلیه اتحادیه ها و تشکل های مربوطه و... هم هست.
همینطور با عنایت به درخواست وزارت جهاد کشاورزی در خصوص محاسبه ضرر و زیان جوجه یک روزه برای پشتیبانی از تولیدکنندگان و همینطور استمرار تولید و بهبود زنجیره تأمین مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی اسناد و مدارک مثبته تولید کنندگان را در اسرع وقت احصاء و بعد از تائید در اختیار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار دهد تا با محاسبات کارشناسی میزان ضرر و زیان مربوطه محاسبه و با قید فوریت ابلاغ شود.
گفتنی است که ابتدای مهرماه قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران ۱۸ تا ۱۹ هزارتومان بود و در اواخر همان ماه قیمت این محصول در خرده فروشی های سطح شهر تهران به مرز ۲۶ هزارتومان رسید که بعضی از مرغداران و تولیدکنندگان علت این افزایش قیمت را کمبود نهاده های دام و طیور با قیمت های مصوب، افزایش قیمت نهاده ها در بازار آزاد و به صورت کل افزایش هزینه های تولید عنوان کردند. در نهایت کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تصویب کرد. دامداران هم با مشکلات مشابهی در تأمین نهاده ها مواجهند.1399/09/02
10:01:49
5.0 / 5
1837
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گل چرم