لایحه بودجه ۱۴۰۰،

درآمد بیشتر از ۲۴۰۰ میلیاردی دولت از نقل وانتقالات خودرو

درآمد بیشتر از ۲۴۰۰ میلیاردی دولت از نقل وانتقالات خودرو

به گزارش گل چرم طبق لایحه بودجه ۱۴۰۰، دولت درآمد حاصل از شماره گذاری و نقل وانتقالات خودرو را در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به ترتیب ۶۸۷ میلیارد و ۶۷۳ میلیون تومان برای شماره گذاری خودرو و ۲۴۳۳ میلیارد و ۲۶۸ میلیون تومان برای نقل و انتقال خودرو ها در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که امروز (چهارشنبه، دوازدهم آذرماه) حسینعلی امیری، معاونت پارلمانی رئیس جمهوری، در غیاب رئیس جمهوری آنرا به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد، دولت در آمد ناشی از شماره گذاری خودرو ۶۸۷ میلیارد و ۶۷۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در آمد حاصله از نقل وانتقال خودرو ها را ۲۴۳۳ میلیارد و ۲۶۸ میلیون تومان اعلام نموده است.
براین اساس با عنایت به این که در بودجه سال ۱۳۹۹، درآمد حاصل از شماره گذاری بر خودرو ها را ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده بود، بنابراین بودجه متعلق به این حوزه کاهش ۱.۷ درصدی داشته است. همینطور با عنایت به بودجه هزار و ۳۲۳ میلیارد و ۶۳۶ میلیون تومانی در نظر گرفته شده در بودجه سال ۱۳۹۹ برای نقل و انتقالات خودرو، کاهش ۴۵ درصدی در این عرصه دیده می شود.
در لایحه بودجه ۱۴۰۰، مالیات بر انواع خودرو های سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی گران قیمت، ۹۰۹ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
حقوق ورودی خودرو هم در لایحه بودجه ۱۴۰۰، ۲۰۴۰ میلیارد تومان اعلام شده است.
علاوه براین در حوزه واردات خودرو، برپایه لایحه بودجه ۱۴۰۰ عرضه شده، درآمد دریافت عوارض شماره گذاری بر خودرو های وارداتی که برای نخستین بار شماره گذاری می شوند، متناسب با میزان آلودگی و ارزش گمرکی آنها، ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین درآمد حاصل از افزایش عوارض واردات خودرو های سواری به میزان ۵ درصد قیمت روی کشتی هم ۱۰ میلیارد تومان در لایحه مذکور در نظر گرفته شده است.
لازم به ذکر است که در بودجه، ۱۴۰۰ خرید خودرو به جز در موارد خاص برای دستگاههای دولتی ممنوع شده است.
همچنین درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت هم ۷۵۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.
درآمد حاصل از دریافت عوارض از تولید و واردات وسائط نقلیه، یک میلیارد تومان و درآمد حاصل از هوشمندسازی کارت مشخصات وسائط نقلیه هم ۳۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.1399/09/14
12:34:21
5.0 / 5
1685
تگهای خبر: تولید , خرید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم