وضعیت واردات خودرو از زبان وزیر صمت

وضعیت واردات خودرو از زبان وزیر صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود کارگروه های کارشناسی این وزارتخانه به دنبال پر کردن خلاء بازار بوسیله افزایش تولید است و نه واردات.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در حاشیه مراسم رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت در جمع خبرنگاران، با اعلان اینکه این وزارتخانه به دنبال شکستن انحصار در تولید خودرو است، اظهار نمود: شکستن انحصار فقط با آزاد کردن واردات نیست و باید در داخل کمپانی های خصوصی را تقویت و رقابت سالم ایجاد نماییم تا کیفیت افزایش و قیمت کم شود که این مسئله در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه برآورد می شود تولید خودرو تا آخر سال ۵۰ درصد افزایش یابد، اظهار داشت: اساس برنامه وزارت صمت در حوزه خودرو تعهدات مردم هم بموقع پاسخ داده خواهد شد. بطور کلی وزارت صمت به دنبال افزایش تولید و به دنبال آن افزایش اشتغال و افزایش فعالیت قطعه سازی در کشور است، اما دست هایی وجود دارد که نمی خواهد این موارد محقق شود.
این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا این وزارتخانه برای شکستن انحصار واردات را هم در نظر گرفته یا نه؟ اظهار نمود: برای واردات خودرو باید چندین مولفه وجود داشته باشد. هم اکنون در کارگروه های کارشناسی بررسی هایی در حال انجام می باشد تا خلا بازار با افزایش تولید جبران شود.
ادامه دارد


1399/09/17
12:18:02
5.0 / 5
1851
تگهای خبر: بازار , تولید , كیفیت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم