مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام خبرداد:

واردات هفتگی ۵۰ هزار راس دام زنده برای تامین نیاز بازار گوشت

واردات هفتگی ۵۰ هزار راس دام زنده برای تامین نیاز بازار گوشت

به گزارش گل چرم مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینكه با انعقاد قراردادی هر هفته ۵۰ هزار راس دام وارد كشور می شود، از اقدامات انجام شده برای تامین نیاز بازار گوشت خبرداد.به گزارش گل چرم به نقل از صدا و سیما، حمید ورناصری تصریح كرد: برای تامین نیاز بازار گوشت اقدامات زیادی انجام گرفته همچون واردات گوشت گوسفندی تازه كه به صورت روزانه از استرالیا و آسیای میانه انجام می گیرد و در فروشگاه ها عرضه می شود و همینطور عرضه گوشت گوساله منجمد هم در بعضی صنوف منتخب و سازمان میادین انجام می گیرد.
وی اضافه كرد: برای تكمیل این فرآیند اقدام دیگری هم انجام شده كه انعقاد قرارداد برای واردات دام زنده است و ظرف روزهای آتی با واردات هفتگی ۵۰ هزار راس دام این مورد محقق می شود.
ورناصری افزود: دام های وارد شده در كشتارگاه های تهران و استان ها مختلف كشتار می شوند و به صورت لاشه تازه در تمامی شبكه های توزیع منتخب تهران و شهرستان ها عرضه می شوند.
مدیر عامل شركت پشتیبانی امور دام كشور با اشاره به صف های طولانی خرید گوشت دام به نرخ دولتی تصریح كرد: فاصله قیمتی میان بازار و این مراكز سبب تشكیل این صف های طولانی شده و باید گوشت آسان تر در دسترس شهروندان قرار گیرد تا این مشكل برطرف شود.
وی اضافه كرد: واردات هفتگی دام زنده از یك سو كوتاهتر شدن این صفوف و دسترسی ساده به گوشت دام را به دنبال دارد و از طرفی دیگر به علت افزایش عرضه، كاهش قیمت را به دنبال خواهد داشت.
ورناصری تصریح كرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و سایر سازمان های نظارتی، نظارت خویش را بر عرضه با قیمت های مصوب و همینطور نحوه عرضه تشدید خواهند كرد تا از هرگونه تخلف جلوگیری شود.
مدیر عامل شركت پشتیبانی امور دام با اشاره به ادامه عرضه مرغ منجمد و گرم هم خاطرنشان كرد: در تهران تمام میادین تره بار گوشت مرغ را با قیمت ۹۸۰۰ تومان عرضه می كنند و در این خصوص مراجعات بسیار زیاد است و این روند تا زمانی كه قیمت مرغ در بازار متعادل شود، ادامه می یابد.

1397/11/07
02:16:55
5.0 / 5
5108
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم