لوازم خانگی چند؟

لوازم خانگی چند؟

به گزارش گل چرم به تازگی انجمن صنایع لوازم خانگی اعلام نمود که با عنایت به قیمت مواد اولیه و سایر هزینه های تولید، قیمت های جدید لوازم خانگی هر بار با عرضه مستندات به سامان حمایت اعلام و در سامانه ۱۲۴ اظهار می شود که بر همین مبنا جدید ترین محدوده قیمت مهم ترین کالاهای لوازم خانگی را در این گزارش بررسی کردیم.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، خردادماه سال جاری، افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شد، به صورتی که لوازم خانگی ایرانی ۲۵ تا ۳۰ درصد و کالاهای خارجی که عموما به صورت قاچاق وارد کشور می شود تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشت. در نهایت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نمود که در قیمت های لوازم خانگی بازبینی شده و تلویزیون حداکثر ۲۰ درصد و سایر لوازم خانگی حداکثر ۲۵ درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال قبل هستند. این سازمان همینطور تولیدکنندگان را ملزم کرد که قیمت های خویش را در سامانه ۱۲۴ درج کنند که ملاک بازرسی از واحدهای صنفی قرار گیرد.
با این وجود به تازگی عباس هاشمی- دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، درباره نحوه تعیین قیمت لوازم خانگی، گفته بود که در همان جلسه تولیدکنندگان با سازمان حمایت توافق کردند که با عنایت به تغییرات نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و سایر مولفه های اثرگذار بر قیمت لوازم خانگی این افزایش قیمت در آن مقطع پذیرفته شده، اما هرگونه تغییر در نهاده های تولید این حق را برای واحدهای تولیدی محفوظ می دارد که قیمت محصولات خویش را متناسب با قیمت نهاده های تولید بالا برند یا تعدیل کند.
بررسی سامانه ۱۲۴ که جدید ترین قیمت ها در آن درج شده نشان داده است که هم اکنون انواع تلویزیون ۳۲ تا ۸۲ اینچ بین سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۴۸ میلیون تومان قیمت دارد. همینطور قیمت اجاق گاز پنج شعله فردار چهار میلیون ۷۰۰ تا ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
نرخ فریزر ۱۷ فوت تولید داخل هم بر طبق این سامانه باید بین شش میلیون تومان تا ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت یخچال ۱۷ فوت تولید داخل بین پنج میلیون تومان تا ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تومان باشد.
قیمت یخچال با فریزر بالا یا پایین چهار تا ۱۵ میلیون تومان و یخچال و فریزر ساید بای ساید هم ۲۰ تا ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در سامانه ۱۲۴ درج شده است.
همینطور انواع ماشین لباسشویی سفید و نقره ای شش کیلویی شش میلیون ۱۰۰ تا ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، هفت کیلویی ۹ میلیون و ۴۰۰ تا ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، هشت کیلویی ۱۰ میلیون و ۷۰۰ تا ۱۴ ملیلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۹ کیلویی ۱۲ میلیون و ۱۰۰ تا ۱۶ میلیون تومان قیمت دارد.
گفتنی است که قیمت ها در سامانه ۱۲۴ بر مبنای خوداظهاری تولیدکنندگان درج شده و می تواند ملاک خریداران قرار گیرد تا لوازم خانگی و یا هر کالای دیگری را گران تر از نرخ تعیین شده خریداری نکنند.
قیمت ها در تیر ماه چقدر بود؟
شاید به علت افزوده شدن کالاهای جدید مقایسه دقیق قیمت های حال حاضر سامانه با قیمت های تیرماه یعنی پس از مجوز افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی دقیق نباشد، اما ذکر قیمت ها در مقطع قبلی خالی از لطف نیست.
بر این اساس در تیر ماه امسال محدوده نرخ تعیین شده برای تلویزیون LED ساخت داخل ۴۳ اینچ و ۵۵ اینچ به ترتیب سه میلیون و ۵۰۰ هزار تا هفت میلیون تومان و پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۱ میلیون تومان در سامانه ۱۲۴ تایید شده بود.
همینطور نرخ فریزر ۱۷ فوت تولید داخل بین شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت یخچال ۱۷ فوت تولید داخل بین پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان و محدوده قیمت تعیین شده برای ماشین لباسشویی شش کیلویی و هفت کیلویی نقره ای ساخت داخل به ترتیب پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تا هفت میلیون تومان و پنج تا ۱۱ میلیون تومان تعیین شده بود.
همینطور قیمت اجاق گاز پنج شعله فردار چهار میلیون تا شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام شده بود.1399/10/12
23:25:28
0.0 / 5
1748
تگهای خبر: تولید , كالا , لباس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم